Komentāri
Uzkopšanas asociācija: Gaismas pils tīrīšanai jāmaksā 10 reizes lētāk
Foto: Judith Doyle/Flickr

”Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācija (LPUAA) ir satraukta par medijos pausto informāciju, ka Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas fasādes tīrīšana izmaksā 80 tūkstošus eiro,” pauž LPUAA izpilddirektors Jānis Ozoliņš. Asociācija uzskata, ka, pareizi plānojot Gaismas pils fasādes tīrīšanu, profesionālās uzkopšanas uzņēmumi šo darbu varētu veikt aptuveni desmit reizes lētāk.

Fasādes tīrīšanas pakalpojumu tirgus cena šāda apjoma ēkām ir 0,50 – 1,00 eiro par kvadrātmetru. Tā kā Gaismas pils fasādes platība saskaņā ar medijos pieejamo informāciju ir 15 300 kvadrātmetri, tad tās tīrīšanas izmaksām ir jābūt no 7 650 līdz 15 300 eiro. ”Ja darbu izmaksas ir lielākas, tad rodas jautājums par projekta autoru iecerētā risinājuma efektivitāti un racionalitāti,” rezumē J. Ozoliņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ņemot vērā, ka pašlaik tiek testēta mazgāšanas līdzekļu iedarbība esošajos laika apstākļos, precīzu ēkas fasādes mazgāšanas darbu pabeigšanas termiņu neesot iespējams noteikt, taču LPUAA kā uzkopšanas nozares profesionāļus pārstāvoša organizācija norāda uz to, ka ēkas fasādē izmantotajiem materiāliem jābūt kopšanas instrukcijām, kā arī ēkas projektēšanas stadijā bija jābūt izstrādātiem risinājumiem tās ekonomiski efektīvai tīrīšanai.

Fasādes mazgāšanas darbi jāveic pavasarī vai rudenī, taču nekādā gadījumā ziemā, uzsver LPUAA pārstāvis. Ņemot vērā autotransporta plūsmas intensitāti objekta apkārtnē un valstisko nozīmību, Gaismas pils fasādi ieteicams mazgāt divas reizes gadā.

Lasi vēl