Ušakova pērn veiktās aktivitātes tagad jāfinansē rīdziniekiem, saka Straujuma

5 komentāri
Ušakova pērn veiktās aktivitātes tagad jāfinansē rīdziniekiem, saka Straujuma
Foto: LETA

“Sabiedriskā transporta biļešu cenu celšana ir Rīgas mēra Nila Ušakova tieša atbildība. Pērn mērs īstenojis dažādas ar transportu saistītas aktivitātes, un tagad šīs aktivitātes ir jāfinansē ar rīdzinieku naudu,” tā intervijā raidījumam 900 sekundes sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Premjerministre gan sīkāk neskaidroja, kuras tieši N. Ušakova aktivitātes tagad nākas finansēt Rīgas iedzīvotājiem, vien norādīja, ka tās saistītas ar transporta jomu. “Acīmredzot, mērs ir nopietni izvērtējis savas aktivitātes,” ironizēja L. Straujuma.

”Pašvaldības darbā valdība iejaucas tad, ja pašvaldība pārkāpj likumu. Citādi pašvaldība var rīkoties likumdošanas ietvaros,” sacīja L. Straujuma.

Viņa arī norāda, ka, ja Rīgas dome pārkāps likumu, tad Vides aizsardzības un reģionālā ministrija (VARAM) attiecīgi rīkosies.

Rīgas sabiedriskajā transportā cels cenas, un tajā vaino valdību

Galvaspilsētas Rīgas sabiedriskajā transportā līdz 1,15 eiro par braucienu tiks paaugstinātas biļešu cenas, paziņojuši Rīgas pašvaldības pārstāvji, turklāt cenu kāpumā vainojot valdību.

Jaunā vienas biļetes cena būs vienlīdzīga ar viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksu, ko aprēķinājis uzņēmums Rīgas satiksme. Tagad tā ir 1,175 eiro. Rīgas satiksme atzīst, ka iepriekš kļūdījās aprēķinos un tādēļ tagadējā pašizmaksa ir zemāka par iepriekš aprēķināto 1,20 eiro līmeni par vienu pasažiera pārvadājumu.

Dārgas automašīnas, nekorekti iepirkumi – tikai daži no Rīgas satiksmes pārkāpumiem

Rīgas pašvaldības uzņēmumā Rīgas satiksme ir virkne nekārtību, kuras uzņēmuma vadība nav nedz novērsusi, nedz sniegusi skaidrojumu par tām Valsts kontrolei, intervijā 900 sekundes sacīja Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

5 komentāri