Timrots par velojoslu ieviešanu: Vilkam kāju salauzuši un kazu noskuvuši

1 komentārs

”Varbūt nodoms ir bijis labs, bet iznācis ir ļoti klibi,” tā, komentējot velojoslu ieviešanu Rīgā, pauž autoeksperts Pauls Timrots. ”Sanāk tā, ka vilkam kāju salauzuši un kazu noskuvuši – ne šis, ne tas,” viņš pauž.

Viņš pauž, ka patiesībā vajag ”ļoti maz piepūles, lai būtu labi”, taču pašreizējā velojoslu kārtība ir ”muļķīgi, dīvaini, neizlēmīgi gājieni”, kuru rezultātā pilsēta ir ”samuļļāta”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Tā vietā, lai kaza būtu dzīva un vilks paēdis, ir sakāpināta spriedze starp satiksmes dalībniekiem,” saka P. Timrots.

Viens no izaicinājumiem drošībai ir ierīkotās automašīnas stāvvietas blakus velojoslām, kas rada ne mazums neskaidrību un avārijas situācijas.

Pauls Timrots, autoeksperts:

Tas nevar būt droši, ka veloceliņa vidū stāv automašīnas, kurām virina durvis uz abām pusēm. Cilvēki iet kaut vai uz teātri, bet tur divriteņi vēl zibinās garām vēl pirms trotuāra. Nu – nevar tai omei izstāstīt, kur kāpt ārā, ja viņa varbūt pirmo reizi Rīgā uz teātri brauc.

Tāpat autoeksperts ir pārliecināts, ka vietās, kur brauktuves malā ir ierīkots veloceliņš, būtu jālikvidē iespēja nogriezties pa kreisi.

”Lai veloceliņš būtu drošs, tam ir jābūt nodalītam no brauktuves vai nu ar puķu podiem vai ar kādu ”betoniņu”, stabiņiem un galu galā ”smukiem” kokiem. Tā tam ir jābūt, lai velosipēdists – piemēram, kāda apjukusi sieviete, kas ne pārāk saprot satiksmes noteikumus un nekad varbūt nav braukusi ar automašīnu, arī jūtas pasargāta,” sacīja P. Timrots.

Skaties video!

TOP komentāri

  • pilsētnieks
    0 0 0

    pilsētnieks

    Ko var malt vienu un to pašu! Velojoslas jau ir vairāk kā gadu un labi, ka ir riteņbraucēji tās izmanto!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl