1 komentārs

”Varbūt nodoms ir bijis labs, bet iznācis ir ļoti klibi,” tā, komentējot velojoslu ieviešanu Rīgā, pauž autoeksperts Pauls Timrots. ”Sanāk tā, ka vilkam kāju salauzuši un kazu noskuvuši – ne šis, ne tas,” viņš pauž.

Viņš pauž, ka patiesībā vajag ”ļoti maz piepūles, lai būtu labi”, taču pašreizējā velojoslu kārtība ir ”muļķīgi, dīvaini, neizlēmīgi gājieni”, kuru rezultātā pilsēta ir ”samuļļāta”.

”Tā vietā, lai kaza būtu dzīva un vilks paēdis, ir sakāpināta spriedze starp satiksmes dalībniekiem,” saka P. Timrots.

Viens no izaicinājumiem drošībai ir ierīkotās automašīnas stāvvietas blakus velojoslām, kas rada ne mazums neskaidrību un avārijas situācijas.

Pauls Timrots, autoeksperts:

Tas nevar būt droši, ka veloceliņa vidū stāv automašīnas, kurām virina durvis uz abām pusēm. Cilvēki iet kaut vai uz teātri, bet tur divriteņi vēl zibinās garām vēl pirms trotuāra. Nu – nevar tai omei izstāstīt, kur kāpt ārā, ja viņa varbūt pirmo reizi Rīgā uz teātri brauc.

Tāpat autoeksperts ir pārliecināts, ka vietās, kur brauktuves malā ir ierīkots veloceliņš, būtu jālikvidē iespēja nogriezties pa kreisi.

”Lai veloceliņš būtu drošs, tam ir jābūt nodalītam no brauktuves vai nu ar puķu podiem vai ar kādu ”betoniņu”, stabiņiem un galu galā ”smukiem” kokiem. Tā tam ir jābūt, lai velosipēdists – piemēram, kāda apjukusi sieviete, kas ne pārāk saprot satiksmes noteikumus un nekad varbūt nav braukusi ar automašīnu, arī jūtas pasargāta,” sacīja P. Timrots.

Skaties video!

TOP komentāri

  • pilsētnieks
    0 0 0

    pilsētnieks

    Ko var malt vienu un to pašu! Velojoslas jau ir vairāk kā gadu un labi, ka ir riteņbraucēji tās izmanto!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl