Timčenko: Putins drīz uzskatīs, ka saule lec, lai viņu provocētu

Komentāri

”Pastāv ļoti liela ticamība, ka šis noziegums netiks atklāts. (..) Zināt, es nevaru komentēt Putina kunga vārdus, par izteikumu, ka Borisa Ņemcova slepkavība ir provokācija, jo tie man šķiet ne pārāk gudri. Man šķiet, ka Putina kungs drīz uzskatīs, ka saule lec, lai viņu provocētu,” tā šorīt LNT rīta raidījumā 900 sekundes atzina Rīgā bāzēta Krievijas medija Meduza redaktore Gaļina Timčenko.

Skaties.lv jau ziņoja, ka tūkstošiem cilvēku Krievijā piemin noslepkavoto opozīcijas politiķi Borisu Ņemcovu. Tomēr ne bez starpgadījumiem Maskavā un Sanktpēterburgā aizvadīti vērienīgi gājieni viņa piemiņai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar policijas sniegto informāciju Maskavā gājienā piedalījās aptuveni 21 tūkstotis cilvēku, taču brīvprātīgie, kuriem bija uzticēta dalībnieku skaitīšana, ziņo par 50 tūkstošiem cilvēku.

Lai gan kopumā gājiens noritēja mierīgi, vismaz 50 cilvēki ir aizturēti, viņu vidū arī Ukrainas parlamenta deputāts Aleksejs Gončarenko.

Piemiņas gājiens ildzis vairākas stundas, un tajā piedalījās vairākas sabiedrībā zināmas personas. Bijušais Krievijas premjerministrs Mihails Kasjanovs Ņemcova slepkavību nosaucis par pagrieziena punktu Krievijas vēsturē.

Mediji vēsta, ka 2012. gadā Ņemcovs esot izskatījis iespēju lūgt politisko patvērumu Lietuvā. Vienā no savām intervijām viņš sacīja, ka baidās, ka Putins viņu varētu nogalināt.

Tāpat Krievijas mediji vēsta, ka profesionāļi, kas sarīkoja uzbrukumu Ņemcovam, – centās jaukt pēdas. Aiz Ņemcova uzbrukuma brīdī gājis kāds vīrietis, kurš līdz uzbrukuma brīdim izturējies mierīgi, bet pēc apšaudes meties bēgt.

Tiek pieļauts, ka šis cilvēks Ņemcovam sekojis un bijis iesaistīts slepkavībā. Šobrīd neskaidra ir arī Ņemcova pavadones un slepkavības liecinieces Annas Durickas atrašanās vieta.

Lasi vēl