Tautas vēlēts prezidents var būt nepatīkams pārsteigums, akcentē Vīķe-Freiberga

1 komentārs
Tautas vēlēts prezidents var būt nepatīkams pārsteigums, akcentē Vīķe-Freiberga
FOTO: LETA

Izvirzīt savu kandidātu un ievēlēt Valsts prezidentu – tā ir privilēģija un kurš gan atteiksies no tās, tā sarunā ar LNT retoriski vēlēšanu sistēmu vērtē bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Tās ir partijas, viņas balso, izvirza kandidātus, viņām ir šīs privilēģijas, savā ziņā viņi var darīt, ko grib, par pēc Satversmes un tad tauta ir mazliet šokēta – viņiem ir tik brīvas rokas un viņi var radīt mums nepatīkamus pārsteigumus. Starp citu, tautas vēlēts prezidents arī var būt nepatīkams pārsteigums, neaizmirsīsim to.

Eksprezidente piebilst, ka tautai tomēr ir iespēja ar referenduma palīdzību mainīt valsts pirmās amatpersonas ievēlēšanas kārtību, nosakot, ka prezidentu ievēl tauta. Vīķe-Freiberga gan norāda uz risku, kas saistīts ar tautas vēlētu prezidentu.

“Tas risks būtu tāds, ka nauda, kas nāk no avotiem, kas nav Latvijas suverēnām interesēm draudzīgas un ir draudīgas, tāda nauda var iespaidot reklāmas kampaņu. Pietiek kādu seju izlīmēt par visiem stūriem, un tā seja beigās tiek atpazīta un ļaudis viņu izvēlas,” tā bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Skaties video!

1 komentārs