Streļčenoks: Vienotība baidās zaudēt iektekmi KNAB

Komentāri
Streļčenoks: Vienotība baidās zaudēt iektekmi KNAB
FOTO: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pret Vienotību. Biroja vadītājs Jaroslavs Streļčenoks vaino valdošo partiju Vienotība par to, ka tā bremzē pārmaiņas birojā, jo baidās pazaudēt savu politisko ietekmi tajā.

Tā Streļčenoks skaidro valdošās partijas pausto nostāju, ka tā neatbalsta Valsts kancelejas sagatavotos grozījumus KNAB likumā. Tie paredz iestādes nedalāmību, neatkarības un atbildības stiprināšanu un tostarp regulē, kādā veidā premjers var iejaukties biroja darbā. Vienotības frakcija paziņojusi, ka piedāvātās izmaiņas neatbalsta, jo tās problēmas birojā nerisināšot, bet pat sarežģīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt likumprojekta pretinieki uztraucas, ka plānotās izmaiņas biroja vadītāju padarīs pārāk neatkarīgu un pavērs ceļu viņa patvaļīgiem lēmumiem.

Vienotība aicina izstrādāt jaunus grozījumus un piedāvā Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijai izveidot darba grupu, kas diskutētu par iespējamām izmaiņām.

Savukārt KNAB vadītājs nolēmis vērsties personīgi pie katra no Saeimas deputātiem ar vēstuli, aicinot virzīt pieņemšanai jau piedāvāto KNAB darbības regulējuma projektu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl