Straujuma: Nedrīkst sasaistīt imigrāciju un terorismu

0 Komentāru
Straujuma: Nedrīkst sasaistīt imigrāciju un terorismu
FOTO: LETA

Nedrīkst saistīt imigrāciju un terorismu, kā arī nedrīkst likt vienādības zīmi starp šiem vārdiem, uzskata Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Valdības vadītāja šodien žurnālistiem sacīja, ka nebūtu korekti saistīt imigrāciju ar terorismu. Piemēram, Lielbritānijā daudzi par imigrantiem uzskata cilvēkus, kas iebrauc no Latvijas.

Vienlaikus premjerministre atgādināja, ka vakar notikusi iekšlietu ministru sanāksme Parīzē un tur pārrunāti arī konkrēti pasākumi – gan preventīvie, gan arī cīņa ar terorismu, sadarbība starp valstīm, datubāžu pieejamība u.c. Straujuma trešdien piedalīsies Eiropas Parlamenta šā gada pirmajā plenārsēdē un iepazīstinās ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē. Viņa arī plāno runāt par šiem konkrētiem pasākumiem, par ko diskutēja iekšlietu ministri.

Savukārt nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK līdzpriekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava žurnālistiem sacīja, šis politiskais spēks tradicionāli atbalstījis stingrāku imigrācijas kontroli arī ES robežās.

Kā ziņots, vakar ES Padomes prezidentūras starptautiskajā iekšlietu ministru sanāksmē Parīzē Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) paziņojis, ka cīņa ar terorismu prasa neatliekamu rīcību. Ņemot vērā, ka sanāksmes laikā dalībvalstu ministri izteica vēlmi pēc ātras un vienotas rīcības ES līmenī, Kozlovskis ierosināja sasaukt ārkārtas Tieslietu un iekšlietu padomes sanāksmi Briselē nākamnedēļ. Lēmums par sanāksmes norisi tiks pieņemts tuvākajās dienās pēc konsultācijām ar dalībvalstīm.

Jau ziņots, ka bruņoti islāmisti – brāļi Šerifs un Saids Kuaši – pagājušajā trešdienā Parīzē iebruka žurnāla Charlie Hebdo redakcijā, noslepkavojot 12 cilvēkus. Uzbrukuma gaitā šāvēji klieguši Allāhs ir dižens un “Mēs esam atriebuši pravieti”. Tas ir asiņainākais teroristu uzbrukums Francijā pēdējo 40 gadu laikā.

Savukārt pagājušajā ceturtdienā Monrūžā, uz dienvidiem no Parīzes, Amedijs Kulibali, kurš esot pazinis brāļus Kuaši, nošāva policisti, bet piektdien Parīzē iebruka košera veikalā, nogalinot četrus cilvēkus. Kulibali sazinājies ar Francijas telekanālu BFM un paziņojis, ka ir Islāma valsts kaujinieks. Brāļi Kuaši un Kulibali piektdien policijas operāciju gaitā tika likvidēti.

0 Komentāru