1 komentārs

Rietumu pasaulē šobrīd pastāv draudi vārda brīvībai – tā intervijā “900 Sekundēm” pauda Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Pēc viņa domām ir valdošais viedoklis, ko tiek mēģināts uzspiest sabiedrībai, bet tiem, kuri pauž atšķirīgas domas, tiek piedēvēta naida runa, homofobija, u.c.. “Zem naida runas tiek “pievilkts” arī tad, ja tiek runāts par tēmām, kas ir politiski nekorektas un nesakrīt ar valdošo viedokli,” uzskata arhibīskaps.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā piemēru viņš min savus pērnā gada izteikumus saistībā ar abortiem – balstoties uz demogrāfisko situāciju valstī Stankēvičs aicinājis samazināt abortu skaitu, taču tas toreiz esot ticis interpretēts tā, it ka viņš būtu pieprasījis abortu aizliegumu. “Tas tika pagriezts pavisam savādāk – var teikt, tika nomanipulēts ar manis teikto,” saka arhibīskaps.

Tāpat viņš minēja, ja Rietumu sabiedrībā izskan viedoklis, ka viendzimuma attiecības nevajadzētu iestrādāt valsts likumos, tad uzreiz tiekot runāts par diskrimināciju. “Šiem cilvēkiem ir tieši tādas pašas tiesības kā jebkuram sabiedrības loceklim un patiesībā ar tāda veida likumu ieviešanu tiek mēģināts panākt viņiem privilēģijas,” piebilst Stankēvičs.

“Notiek ļoti smalka cīņa. Ir valdošais viedoklis, kuru var paust bez ierobežojumiem un mēģināt uzspiest sabiedrībai. Tos, kuri “izkrīt” ārā no valdošā viedokļa mēģina noklusināt, vai arī piedēvēt viņiem naida runu, homofobiju un tā tālāk,” pauž arhibīskaps.

Intervija ar Zbigņevu Stankeviču

TOP komentāri

  • Martin
    +5 +3 -2

    Martin

    Janem ari vera ka "valdosais viedoklis" nevienmer ir sabiedribas vairakuma atbalstits - bet gan tas kas tiek skandets medijos. Galvenais lai mes turetos pie savas identitates un nepielautu kludas likumdosana ka Kanada, medijos - ka ASV piem. FreeSpeech > tollerance. Tollerance != respect

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl