1 komentārs

Rietumu pasaulē šobrīd pastāv draudi vārda brīvībai – tā intervijā “900 Sekundēm” pauda Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Pēc viņa domām ir valdošais viedoklis, ko tiek mēģināts uzspiest sabiedrībai, bet tiem, kuri pauž atšķirīgas domas, tiek piedēvēta naida runa, homofobija, u.c.. “Zem naida runas tiek “pievilkts” arī tad, ja tiek runāts par tēmām, kas ir politiski nekorektas un nesakrīt ar valdošo viedokli,” uzskata arhibīskaps.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā piemēru viņš min savus pērnā gada izteikumus saistībā ar abortiem – balstoties uz demogrāfisko situāciju valstī Stankēvičs aicinājis samazināt abortu skaitu, taču tas toreiz esot ticis interpretēts tā, it ka viņš būtu pieprasījis abortu aizliegumu. “Tas tika pagriezts pavisam savādāk – var teikt, tika nomanipulēts ar manis teikto,” saka arhibīskaps.

Tāpat viņš minēja, ja Rietumu sabiedrībā izskan viedoklis, ka viendzimuma attiecības nevajadzētu iestrādāt valsts likumos, tad uzreiz tiekot runāts par diskrimināciju. “Šiem cilvēkiem ir tieši tādas pašas tiesības kā jebkuram sabiedrības loceklim un patiesībā ar tāda veida likumu ieviešanu tiek mēģināts panākt viņiem privilēģijas,” piebilst Stankēvičs.

“Notiek ļoti smalka cīņa. Ir valdošais viedoklis, kuru var paust bez ierobežojumiem un mēģināt uzspiest sabiedrībai. Tos, kuri “izkrīt” ārā no valdošā viedokļa mēģina noklusināt, vai arī piedēvēt viņiem naida runu, homofobiju un tā tālāk,” pauž arhibīskaps.

Intervija ar Zbigņevu Stankeviču

TOP komentāri

  • Martin
    +5 +3 -2

    Martin

    Janem ari vera ka "valdosais viedoklis" nevienmer ir sabiedribas vairakuma atbalstits - bet gan tas kas tiek skandets medijos. Galvenais lai mes turetos pie savas identitates un nepielautu kludas likumdosana ka Kanada, medijos - ka ASV piem. FreeSpeech > tollerance. Tollerance != respect

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl