Sprūds Putina nomaiņu vērtē kā maz ticamu

1 komentārs

Apvērsums vai cita cilvēka nākšana pie varas pašreizējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina vietā šobrīd šķiet maz ticama, tā, komentējot versijas par Putina prombūtni, sestdien vakarā LNT Ziņām norādīja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

“Jautājums ir drīzāk, kas tad nāks Putina vietā vai kas uzdrošinātos pat nākt Putina vietā – tajā situācijā, kad Putinam ir gandrīz vai 90% sabiedrības atbalsta,” norādīja Sprūds.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņaprāt, Krievijas prezidenta mīklainā prombūtne drīzāk esot līdzīga stratēģiskam Putina gājienam, lai, noejot uz neilgu laiku nostatus, paraudzītos, kā vara var iztikt bez viņa.

Starptautiskajā sabiedrībā šī situācija vieš lielāku nedrošību un neprognozējamību par Krievijas rīcību. Sprūds uzskata, ka īpaši uzmanīgām jābūt Krievijas kaimiņvalstīm, arī Latvijai.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds:
Es domāju, ka kaut kādam zināmam satraukuma ir jābūt, jo nenoliedzami Krievija ir mūsu kaimiņos, un es vienmēr esmu teicis un atkārtošos, ka, protams, mums būtu svarīgi, lai Krievija būtu spēcīga, stabila, rietumnieciski orientēta un demokrātiska. Šķiet, ka tādu Krieviju mēs sagaidīt nevaram.

Lai gan pēc vairāk nekā nedēļu ilgas neziņas par Putina prombūtni Kremlis vakar publicēja pirmās fotogrāfijas no Putina dienaskārtības, interneta izdevums “Roem.ru”, izanalizējot materiālu, secinājis, ka fotogrāfijas uzņemtas nevis vakar, bet vēl 2011. gadā.

Tikmēr nu jau arvien nopietnāk tiek apspriestas visdažādākās Putina prombūtnes versijas. Bijušais Krievijas prezidenta Vladimira Putina padomnieks ekonomiskajos jautājumos un viens no skaļākajiem Kremļa kritiķiem Andrejs Ilarionovs ir paudis, ka, viņaprāt, Krievijā šobrīd notiekot apvērsums un Putins drīzumā varot tikt atstādināts no amata. Tāpēc drīz esot gaidāms Kremļa paziņojums, ka Putins pelnījis atpūtu. Šo versiju it kā pastiprina arī šodienas baumas, ka Krievijas žurnālisti mudināti tuvākajās dienās nekur neizklīst, jo Maskava nākšot klajā ar kādu būtisku paziņojumu.

Tikmēr internetā publicētas fotogrāfijas, kur redzams, ka pie Maskavas Sarkanā laukuma tiek uzstādītas platformas un no Kremļa ir noņemts Krievijas karogs.

TOP komentāri

  • zvaigžņu vilks
    +1 +1 0

    zvaigžņu vilks

    jā, jā žurnalisti - neizklīstiet - Jums domātas tās smagās mašīnas , a karogam vnk šuj klāt ērglim cara kroni uz Vovočkas kronešanu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl