SPRK: sabiedriskā transporta tarifu kontroles pārņemšana negarantē to samazināšanu

Komentāri

Saeima vērtēs iespēju Rīgas satiksmes transporta braukšanas tarifu noteikšanu uzticēt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai. Deputāti šodien nolēma šo likumprojektu nodot izskatīšanai komisijās. Dokuments paredz, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija regulētu arī galvaspilsētas sabiedriskā transporta pakalpojumus un ka braukšanas tarifus nevarētu noteikt lielākus par ekonomiski pamatotām izmaksām.

Likumprojekta atbalstītāji norāda, ka tas varētu samazināt nesen paaugstinātās biļešu cenas Rīgas satiksmes sabiedriskajā transportā. Tam iebilda partija Saskaņa, norādot, ka likumprojekts ir brāķis, turklāt tā pieņemšana biļešu cenas noteikti nesamazinātu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Regulatora pārstāvis šorīt LNT raidījumā 900 sekundes atzina, ka Rīgas sabiedriskā transporta tarifu regulēšanas pārņemšana negarantētu, ka maksa par braukšanu samazinātos.

Kā skaidroja regulatora padomes loceklis Rolands Irklis, izvērtējot tarifu aprēķināšanu, iespējams, varētu panākt izmaksu samazinājumu, taču uz gala cenu tam nebūtu lielas ietekmes.

Viņš arī norādīja, ka regulatoram nav sabiedriskā transporta tarifu aprēķināšanas metodikas, tāpēc, ja šis darbs tiktu uzdots, būtu jāveic grozījumi arī daudzos citos likumos un normatīvajos aktos.

Lasi vēl