5 komentāri

Valstī trūkst ētiskās pašcieņas pret savas valsts augstākajām amatpersonām, kuras gribam redzēt kā valsts simbolus, uzskata Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Šodien notikušajā diskusijā par Valsts prezidenta institūcijas būtību un nozīmi Spārītis akcentēja, ka augstākās amatpersonas nereti tiek padarītas ievainojamas viņu personiskās dzīves, īpašību, karjeras veiksmju un neveiksmju dēļ. Spārītis sacīja, ka ir ļoti apkaunojoši, ja prezidents tiek liberāli apcelts un izsmiets.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš pieņēma, ka, iespējams, Latvijā nepieciešamība pēc Valsts prezidenta palikusi kā sentiments, tomēr būtu jāizvērtē, vai šāds amats tiešām ir nepieciešams.

Spārītis skaidroja, ka patlaban tik lielā valstī kā, piemēram, Vācija, prezidents pilda reprezentatīvo funkciju, savukārt valsts lietas tomēr kārto kanclere un ministri. Svarīgi būtu noskaidrot, kāds ir Latvijas prezidenta īpatsvars politiskās varas pārdalē, teica Spārītis.

LZA prezidents uzskata, ka diskusijas par Valsts prezidentu sāktas krietni par vēlu un tas, ka politiķi prezidenta amata kandidātus kā “zaķīšus no cilindra” atceras vilkt tikai pavisam neilgu laiku pirms prezidenta vēlēšanām, liecina vien par to, ka ar šo augsto amatpersonu rēķināsies patiesi maz.

“Varbūt ir jāpārdomā un šis anahronisms – Valsts prezidents – 21. gadsimtā, iespējams, vienkārši jālikvidē,” teica Spārītis, uzsverot, ka Valsts prezidents nav “korķis katrai caurulei” – prezidents nevar izdarīt to, ko nav izdarījusi izpildvara, Saeima.

TOP komentāri

 • ruksis
  +2 +2 0

  ruksis

  Man Āboltiņu (nemaz nerunājot par okupantu pārstāvjiem) ir grūti cienīt.
 • neatkarīgā
  0 0 0

  neatkarīgā

  Lai cienītu- ir jābūt par ko cienīt. Cieņu ir jāiemanto.Ciena tos,kuri ir autoritāte,kurš no valdībā esošajiem ir pelnījis cieņu????????
 • peteris
  0 0 0

  peteris

  sen neesat sisti,ja? sen neesat pa purnu dabujusi,ja? na na na na na na! par ko lai ciena ja uzvedas ka aksti?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl