Komentāri

Partijas Saskaņa deputāte Jūlija Stepaņenko pārliecināta, ka Latvijas mācību iestādēs tiek izplatīta tāda informācija, kas apdraud un negatīvi ietekmē skolēnu tikumisko attīstību. Tādēļ ar likumu būtu jāaizliedz dažādas brošūras, piemēram, par drošu seksu un reproduktīvo attīstību. Kā vienu no tikumības grāvējiem deputāte uzskata Papardes zieda veidotos bukletus ar informāciju par reproduktīvo attīstību.

Idejas aktīvākā pretiniece – Vienotības deputāte Ilze Viņķele norāda, ka šāds likums ļoti viegli var kļūt par instrumentu cenzūrai. Viņasprāt, šis Saskaņas un Nacionālās apvienības kopdarbs ir bīstams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nav skaidrība arī par to, kurš būs tiesīgs kļūt par tikumisko uzraugu valstī un lemt, ko skolēns drīkst zināt par savu garīgo un fizioloģisko attīstību un ko ne.

Visticamāk, informācijas materiālu tikumiskā izvērtēšana guls uz skolu direktoru pleciem.

Par izglītības komisijas atbalstīto Saskaņas priekšlikumu būs vēl jābalso Saeimai otrajā lasījumā. Sagaidāms, ka to atbalstīs ne tikai nacionālā, bet arī reģionu apvienība, un priekšlikums gūs vairākuma atbalstu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl