Šajā situācija mums ir jāvar nolikt malā sarūgtinājumi, pauž Āboltiņa

Pievienot komentāru
Šajā situācija mums ir jāvar nolikt malā sarūgtinājumi, pauž Āboltiņa
FOTO: LETA

Prezidenta Raimonda Vējoņa lēmums varbūt ir pats lielākais trieciens partijai Vienotība tās pastāvēšanas vēsturē. Jau kopš Vienotības dibināšanas šis politiskais spēks vienmēr ir vadījis valdību, bet tagad premjera amatam nominēts citas partijas pārstāvis. Vienotība šodien nolēma vispirms uzklausīt Kučinski, bet partijas atbalstu viņam vēl nesola.

Valsts prezidents Vējonis pirms Jaunā gada bija paudis pozīciju, ka premjera postenis būtu jāsaglabā Vienotībai. To, ka viņš tomēr nominējis Zaļo zemnieku pārstāvi Māri Kučinski, Solvita Āboltiņa dēvē par nepatīkamu situāciju. Tomēr Vienotība vienojusies, ka diskutēs ar Kučinski, lai saprastu, vai viņa vadībā Vienotība spēs realizēt savus mērķus.

Foto

 

Solvita Āboltiņa

Šādā situācijā, kas nav patīkama Vienotībai, mums ir jāvar nolikt malā sarūgtinājumi. Politiķus ievēl nevis lai viņi zīmētos un apliecinātos, bet lai viņi realizētu konkrētus valsts attīstības un izaugsmes uzdevumus. Un mēs izvērtēsim, vai šajā valdībā tas ir iespējams.

Vienotības deputāte Ilze Viņķele premjera amata atdošanu citai partijai vērtē kā lielu zaudējumu.

Partijas valdes un frakcijas kopsēdē neesot izskanējuši viedokļi par palikšanu opozīcijā, šodien apliecināja Āboltiņa, tomēr šādu iespēju viņa neizslēdz.

Vienlaikus partijā ir virkne deputātu, kuri strādāt opozīcijā nevēlas nekādā gadījumā. Ar reģionālajām partijām saistīto Vienotības deputātu spārns pārstāv viedokli, ka partijai nākamajā valdībā ir noteikti jāstrādā. To apliecina deputāts Inesis Boķis no Valmieras partijas.

Tomēr var sagaidīt grūtas diskusijas par amatiem. Vienotības līdere Āboltiņa ļoti skeptiski komentē Zaļo zemnieku piedāvāto amatu sadalījumu Kučinska valdībā.

Video

Lasi vēl