2 komentāri

Reaģējot uz Krievijas aizliegumu eksportēt šprotes, Pārtikas un veterinārajam dienestam vajadzētu rūpīgāk sekot līdzi kaimiņzemes importam, tā šorīt intervijā LNT raidījumam 900 Sekundes norādīja Saeimas deputāts no Vienotības, Kārlis Šadurskis.

Spriežot par zaudējuma summu, Šadurskis norāda, ka tie varētu sasniegt 100 miljonus eiro, nevis 200 miljonus, kā izskanēja pirms tam. Šos zaudējumus varētu kompensēt Latvijas iekšējie, kā arī Eiropas fondu atbalsts.

Komentējot Pārtikas un veterinārā dienesta izteikumus par nevēlamajām vielām zivju produktos, piemēram, benzopirēnu šprotēs, Šadurskis norāda, – mājas viesībās apēdot, piemēram, horizontāli grilētu gaļu uz iesmiņa, tajā būšot tik daudz benzopirēna kā 300 kilogramos šprotu.

“Tas, ka Krievija ir pārbaudījusi mūsu uzņēmumus – tā ir bijusi iekšējās informācijas noplūde. Viņi zināja, kur aiziet un aizliedza visu. Arī mūsu PVD vajadzētu nedaudz ar zobiem skatīties pretējā virzienā. Ja benzopirēns ir kaitīgs, tad mēs zinām, ka arī daļā importa no Krievijas ir kaitīgas vielas, piemēram, etanols. Varbūt tad mums vajag aizliegt krievu šņabi?” vaicā Saeimas deputāts.

Skaties video:

TOP komentāri

 • ES
  0 0 0

  ES

  Man arī gribētos kaut kā uzzināt,ko un cik daudz mēs ievedam no Krievijas un kāda ir šo preču kvalitāte.Kādēļ nekur mēdijos neparādās šāda informācija?Neticu, atceroties padomju laikus, ka tur viss ir tik augstā kvalitātē.
 • Anna
  0 0 0

  Anna

  Šadurskim vajadzētu noskaidrot lietas būtību, nevis meklēt nodevību tur, kur tās nav - informācija par fiksētajiem pārkāpumiem kompetentajām iestādēm publiski pieejama vienotā Eiropas datubāzē par pārtikas nekaitīgumu. Un tāpēc krievi zināja, kur iet, nevis tāpēc, ka te būtu kādi nodevēji.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl