Rundāles pils direktors: Traģēdija rāda, kā mūsdienās izpaužas profesionālisms

Komentāri

”Ir viena kopīga nelaime šajā traģēdijā – tā ir ārkārtīgi sadalīta atbildība. Tas nav tikai jautājums par celtniecību un arhitektūru, bet kādā veidā mūsu laikā izpaužas profesionālisms vai profesionālisma trūkums,” raidījumam 900 sekundes pauda mākslas vēsturnieks, Rundāles pils direktors Imants Lancmanis.

”Mans galvenais secinājums tāds, ka mācība gūta ir, bet man bail, ka tā mācība ir tikai tāda administratīva un birokrātiska. Visi cilvēki atbildīgos amatos tagad baidās likt parakstus un negrib uzņemties nekādu atbildību,” pauda vēsturnieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Imants Lancmanis:

Tā ir mūsu laika slimība, ka katrs uzskata, ka viņš neceļ šo māju. Neviens nesaka, ka es uzcēlu Maxima veikalu vai vēl kaut ko. Katrs izdara mazu lietiņu, paiet malā un nākamajā brīdī aizmirst par to.

Viņš norādīja, ka ”tikai bailes un traģiskie atgadījumi ir tas, kas cilvēkus var satricināt un likt viņiem pārdomāt, vai viņi rīkojas labi vai slikti”.

”Tā tas ir, ka cilvēki mācās tikai no traģēdijām, no kariem, revolūcijām un šādām katastrofām,” sacīja Rundāles pils direktors.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl