Rinkēvičs: Notiekošais pie Zviedrijas krastiem var mainīt drošības situāciju Baltijas jūras reģionā

0 Komentāru
Rinkēvičs: Notiekošais pie Zviedrijas krastiem var mainīt drošības situāciju Baltijas jūras reģionā
FOTO: SCANPIX

Tikmēr Latvijas oficiālā reakcija uz notikumiem Zviedrijā, kur, pēc mediju ziņotā, jau vairākas dienas norit “zemūdenes medības”, pagaidām ir piesardzīga. Ārlietu un Aizsardzības ministrijas norāda, ka rūpīgi seko līdzi notiekošajam. Vienlaikus ar secinājumiem neviens nesteidzas, jo gaida Zviedrijas atbildīgo dienestu vērtējumu.

Igaunijas robežsargi pēc notikumiem Zviedrijā sākuši pastiprināti kontrolēt Sāmsalas un Hījumā piekrasti. Tikmēr Latvijas Aizsardzības ministrija norāda, ka Jūras spēku flotiles patruļkuģi atrodas paaugstinātā kaujas dežūrā jau kopš jūlija. Līdz šim brīdim neitrālajos ūdeņos netālu no robežas patruļas spējušas konstatēt gan Krievijas karakuģus, gan zemūdenes.

Savstarpējās neuzticības apstākļos, ko radījuši notikumi Ukrainā, jebkura kustība pie valstu robežām rada satraukumu, saka eksperti. Šā iemesla dēļ šoreiz svarīgi militārai histērijai neļauties, bet konsekventi sekot situācijas attīstībai.

Politologs Kārlis Daukšts neizslēdz, ka pēdējo dienu notikumi liks Zviedrijai, kas nav NATO dalībvalsts, aizvien vairāk domāt par aktīvāku iesaistīšanos drošības jautājumu risināšanā Baltijas jūrā. Drošības situācija Baltijas jūras reģionā varētu kļūt arī par centrālo jautājumu jaunā Zviedrijas premjerministra Stēfana Levēna pirmajā vizītē Latvijā, kas gaidāma jau rīt.

0 Komentāru