Komentāri
Rīga ir alkoholiķu paradīze, pauž Straujumas padomnieks veselības aprūpes jautājumos
FOTO: LETA

”Kādā tveicīgā aizvadītās nedēļas pievakarē sanāca būt Vecrīgā laikā, kad atpūsties un izklaidēties tās krogos un klubos ierodas īpaši daudz cilvēku. Sēžot un malkojot tēju vienā no tās kafejnīcām, īsā laika posmā nācās noskatīties uz vairākiem iereibušu jauniešu, dažreiz pat būtu jāsaka skolēnu pulciņiem. Vismaz vizuāli palika iespaids, ka ne visi jau ir sasnieguši 18 gadu vecumu,” par savu pieredzi stāsta Renārs Putniņš – neiroķirurgs, Ministru prezidentes padomnieks veselības aprūpes jautājumos.

”Kā līksmi ierūgušus banānus pārēdušies pērtiķēni, kas kūleņo uz savannas vienīgo ūdens dzeršanas vietu, tie devās iekšā Vecrīgā, tad klīda tālāk pa tās ielām un laukumiem. Brīžiem kāds no bariņa paklupa un mēģināja turpināt ceļu uz visām četrām. Pārējie tad, parādot raksturu un gara stingrību (bija redzams, ka arī paši ar grūtībām spēj nostāvēt taisni), biedriski palīdzēja uzslieties kājās, notraukt no drēbēm putekļus un tām pielipušos izsmēķu galus, lai dotos tālāk uz nākamo krogu. Tie, kas bija nedaudz skaidrāki, skaļi lamājoties, mēģināja aizskart tiem neiepatikušos garāmgājējus, viens otru, kā arī apgaismes stabus vai ceļa zīmes.”

”Dīvainajās procesijās ar neviltotu izbrīnu noskatījās vairākas ārzemju tūristu grupiņas. Kāds pie blakus galdiņa sēdošais tūristu pāris man pat pajautāja, vai Vecrīgā vienmēr ejot tik jautri. Nezināju īsti, ko atbildēt. Skaidrot, ka joprojām svinam saulgriežus un rāpošana pa pilsētas bruģi ir daļa no pagāniskajiem rituāliem, vai arī godīgi pateikt, ka pārmērīga alkohola lietošana ir viena no sasāpējušām mūsu valsts un it īpaši galvaspilsētas problēmām, kurai joprojām nav skaidra risinājuma,” norāda neiroķirurgs.

Ziņas par to, ka kāds alkoholiķis kārtējo reizi savākts uz ielas vai izmakšķerēts no Rīgas ūdenstilpnēm piecu, sešu un pat septiņu promiļu reibumā nu kļuvušas par ikdienišķu parādību. Tikpat ikdienišķa kļuvusi dzēruma izgulēšana kādā no galvaspilsētas slimnīcām.

”Piedzērušies un narkotikas salietojušies jaunieši. Agresīvas dzērāju kompānijas sabiedriskajā transportā. Slinka un vienaldzīga municipālā policija. Nakts alkohola veikali, kas maskējas par kafejnīcām. Azartspēļu elles un lombardi vai ik uz stūra. Rīgas Centrāltirgus, kurā kontrabandas cigarešu un spirta pārdevēju ir vairāk nekā klaiņojošu kaķu. Šie fenomeni iezīmē Latvijas galvaspilsētas neformālās sejas vaibstus, kas atklājas tiem ārzemniekiem, kuri atdalījušies no tūristu grupas grib ieraudzīt ko vairāk par Doma baznīcu un jūgendstilu.”

Ja šāda ir viena no Rīgas sejām, tad nav jābrīnās par to, ka arī daudzi ārzemnieki šeit ierodas, lai piedzertos un iztrakotos, piebilst Putniņš.

Lasi vēl