Komentāri
Reperis Edavārdi: Skandāls par rupjībām Pieci.lv ir no mušas uzspūsts zilonis
Publicātes foto

Diskusija par Latvijas Radio 5 (Pieci.lv) raidījumā Pilnīgs vakars rubrikā Pieliec punktu lietoto leksiku ir pārspīlēta un drīzāk ir jārunā par cīņas dalībnieku izpildījuma kvalitāti, uzskata reperis Edavārdi.

Reperis Edavārdi ir pārsteigts, ka diskusija par šo tēmu atkal aktualizēta, jo, viņaprāt, tā notikusi jau pirms 15 gadiem. “Tā, protams, ir izpildītāju atbildība, vai viņi vēlas sevi parādīt lamājoties, kas ne vienmēr ir labākais veids, kā izteikt sevi pat šādā formātā, kur norit cīņa, lai ar vārdu rīmēm uzvarētu pretinieku. Tas, ka raidījumā parādās lamuvārdi, man šķiet, nav ļaunākais. Tas, par ko vajadzētu runāt vairāk, ir izpildītāju līmenis. Par to, kā viņi sarīmē vārdus, ko pasaka un kādā veidā pasaka. Daudzi izpildītāji nebija īsti sagatavojušies,” sacīja Edavārdi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Manuprāt, rubrika “Pieliec punktu” bija ļoti laba lieta, ko mēģināja izveidot. Raidījumā lietotais repa žanrs, ko tajā mēģināja parādīt, ir ļoti interesanta lieta. Šis ir pārspīlēts un lieks skandāls par lamuvārdiem, kas skanējuši šajā raidījumā. Tas nav tas, uz ko vajadzētu koncentrēties,” uzskata reperis Edavārdi.

Viņš uzskata, ka sabiedrība, iespējams, īsti nav sapratusi raidījuma būtību. “Raidījumā noteikti neviens nav emocionāli aizskarts, un domāju, ka cilvēki, kas tajā piedalījās, nejutās kaut kādā veidā noniecināti. Lai gan raidījuma formāts ir savstarpēja vārdu cīņa, taču tā ir sportiska rakstura cīņa. Svarīgākais nav pazemot cilvēku, bet parādīt asprātību un izdomu,” sacīja Edavārdi.

Runājot par to, ka uz laiku no vadītāja amata atstādināts Latvijas Radio 5 jeb Pieci.lv raidījuma Pilnīgs vakars rubrikas Pieliec punktu vadītājs Mārtiņš Pavasaris, Edavārdi uzskata, ka tā ir pārspēlēta reakcija. “Tas ir piemērs tam, ka no mušas tiek uzpūsts zilonis, un tas tiek uzpūsts līdz tādiem apmēriem, ka beigās kāds no tā cieš. Man tas atgādina skolas laikus, kad, mācoties skolā, tu izdari kaut ko, kas pieaugušajiem nav saprotams, un tev par to ieraksta piezīmi un izsauc pie direktora. Tas nav nekas tāds, kā dēļ vajadzētu atbrīvot no amata. Tas ir ekstrēms solis un risinājums ne tik ekstrēmai situācijai. Laikam radio vadība meklē labāko veidu, kā reaģēt uz šo diskusiju, kuru, visticamāk, pēc pāris nedēļām visi aizmirsīs,” sacīja Edavārdi.

Viņaprāt, šādam raidījumam vajadzētu būt arī turpmāk. “Pieliec punktu šobrīd ir iekustinājis arī diskusiju izpildītāju vidū, un ir pārstāvji, kuriem par to ir izveidojies savs viedoklis. Ir cilvēki, kuriem no hiphopa pārstāvjiem tas īsti nepatīk. Iesāktais ir jāturpina, kaut vai tāpēc, lai cilvēki, kas uzskata, ka to vajag darīt citādāk, parāda, kā tas ir jādara, viņiem jādod šī izdevība. Vienīgais, ko šajā situācijā var labot, ir kvalitāte, un kvalitāti var sniegt izpildītāji – gan tie, kas jau ir piedalījušies, gan tie, kuri uzskata, ka viņi to var izdarīt labāk,” sacīja Edavārdi.

Viņš akcentē, ka šāda veida raidījums Latvijā tiek organizēts pirmo reizi, un kaut kādā mērā tas vēl ir autiņu līmenī. Tas noteikti arī ir ietekmējošs faktors. Pēc šī pirmā soļa ir jāsper nākamie soļi. Vai tas notiks radio vai interneta vidē, to rādīs laiks, sacīja Edavārdi.

Kā ziņots, diskusijas saistībā ar Latvijas Radio 5 ēterā dzirdamajām rupjībām sākās pēc radio SuperFM valdes priekšsēdētāja Uģa Poļa lūguma Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājam Aināram Dimantam sniegt skaidrojumu par Latvijas Radio 5 jeb Pieci.lv necenzētas leksikas lietojumu raidījumā Pieliec punktu.

Diskusiju dēļ no raidījuma vadīšanas uz laiku atstādināts raidījuma Pilnīgs vakars rubrikas Pieliec punktu vadītājs Mārtiņš Pavasaris.

Raidījumā jaunieši brīvrunas sacensībās aizrāvās ar rupjību lietošanu. Šis jautājums nonācis arī līdz parlamentam – Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija uzdevusi NEPLP līdz 26. jūnijam sniegt skaidrojumu par šo raidījumu, savukārt komisijas sēde par šo jautājumu varētu notikt 1. jūlijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl