Komentāri
Pulks: Rīdzinieki sūdzas par kāpņutelpās izvietotām nesaskaņotām politiskām reklāmām
FOTO: LETA

Pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) pārvaldīto dzīvojamo namu kāpņutelpās tiekot izvietotas reklāmas, tostarp arī dezinformējoši Rīgas satiksmes plakāti, bet iedzīvotājiem izplatītajās ēkas tāmēs, kurās aprakstīti pašreizējie un plānotie ieņēmumi, nekāda informācija par naudu no reklāmām neesot atrodama, akcentē Rīgas domes deputāts Olafs Pulks (V).

Pulks apgalvo, ka no iedzīvotājiem saņēmis sūdzības par RNP aktivitātēm, dzīvojamo namu kāpņutelpās izvietojot dažāda satura reklāmas bez saskaņošanas ar iemītniekiem. “Katram iemītniekam pieder domājamā daļa no kāpņu telpas, un būtu tikai likumsakarīgi, ja bez saskaņošanas ar īpašnieku neviens nekādas aktivitātes tajā neveiktu,” pauž Pulks.

“RNP ar reklāmu izvietošanu kāpņu telpās pats nenodarbojas, bet tiek slēgti līgumi ar uzņēmumiem, kam šie uzdevumi tiek uzticēti. Ir svarīgi panākt, lai šie uzņēmumi reklāmas izskatu un saturu pirms izvietošanas uz kāda stenda saskaņotu ar dzīvokļa īpašniekiem vai to pārstāvi un novāktu, ja iedzīvotājus tā neapmierinātu. RNP gan būtu jāredz, ka konkrētu ēku uzkrājumos nenonāk tā no reklāmas iegūtās nauda daļa, kas ēkai pienākas, un jāvēršas pret šādiem pārkāpumiem,” savu nostāju pauž Rīgas domes opozicionārs.

Tāpat Pulks aicina dzīvokļu īpašniekus aktīvāk organizēties biedrībās un izvirzīt konkrētu dzīvokļu īpašnieku biedrības pārstāvi, kas reprezentētu pārējos un ar kuru dažādi jautājumi, tostarp reklāma, būtu jāsaskaņo. Šis cilvēks tad arī sekotu, lai nauda par to nonāktu ēkas uzkrājumos, nevis reklāmas darboņu kabatās.

RNP norāda, ka uzņēmums aprēķina maksu par izvietotajiem reklāmas stendiem kopīpašumā, nevis maksu par reklāmas stendos izvietoto reklāmu. Iekasētā maksa par reklāmas stendiem tiekot novirzīta dzīvojamās mājas kopējā finanšu līdzekļu uzkrājumā. Uzņēmumā akcentē, ka RNP speciālisti neveic reklāmas plakātu, skrejlapu vai cita veida reklāmas izvietošanu dzīvojamajās mājās.

Tikmēr informāciju par finanšu līdzekļiem, kas iekasēti no reklāmas izvietotājiem, ja mājas kopīpašumā ir uzstādīti saskaņoti reklāmas stendi, RNP norādot katras mājas ikgadējā finanšu līdzekļu ieņēmumu un izdevumu pārskatā par iepriekšējo gadu – sadaļā Citi ieņēmumi, informēja RNP.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl