Psihiatrs: Mobilie telefoni būtu jāaizliedz pilnīgi visās skolās!

14 komentāri

Mobilie telefoni būtu jāaizliedz visās skolās, jo tie mazina bērnu koncentrēšanās spējas, – tā LNT ziņām komentēja psihiatrijas profesors Elmārs Rancāns.

Skolotājam jau tā esot grūti noturēt bērna uzmanību visas stundas laikā. Bet telefons novirza skolēna domas uz ko citu, un tas var ievērojami traucēt mācību procesu. Tāpēc viņaprāt, telefoni pirms stundām būtu jāsavāc, un jāatdod tikai mācību dienas beigās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Elmārs Rancāns, Latvijas psihiatru asociācijas viceprezidents:
Ja patstāvīgi pārtraukumos starp stundām viņam vēl cita lieta, par ko viņš domā, par ko viņš ir ieinteresēts, jeb aktīvi dzīvo līdzi, vai nākamais līmenis, vai kaut kāds sasniegums, nepabeigta spēle, tad viņš pārtraucot šo saistošo nodarbi – viņam ir ļoti grūti koncentrēties mācību procesam, un turpināt apgūt tās zināšanas, kas no viņa arī tiek sagaidīts.

Psihiatrs arī norāda, ka vecākiem par savām atvasēm arī nevajadzētu pārlieku uztraukties un pietiekot ar to, ka bērns ir sazvanāms pirms un pēc mācību stundām.

Jau ziņojām – lai mobilie telefoni netraucētu bērniem mācīties, vairākās skolās ir ieviesta kārtība, kad mācību stundu laikā telefoni bērniem ir jānodod.

Foto

Skaties video!

TOP komentāri

 • sane
  +22 +20 -2

  sane

  Šo kārtību jau sen vajadzēja ieviest, kad šī sērga tikko sāka izplatīties.
 • Regina
  +15 +15 0

  Regina

  Anglijā jau sen skolās ir aizliegti mobillie telefoni un košļenes un tas ir pilnīgi normāli :)
 • Jelena

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl