Komentāri

Krievijas vēsture rāda, ka šī valsts ir ļoti tuvu Āzijas civilizācijai, turklāt liela daļa šīs civilizācijas pārstāvju ir arī Latvijas teritorijā. Rodoties nestabilitātei un Krievijai ”piešaujot eļļu”, Latvijā pastāv pilsoņu kara iespēja, ir pārliecināts Latvijas Universitātes Āzijas studiju nodaļas profesors Leons Taivāns.

L. Taivāns jau iepriekš nācis klajā ar pesimistiskām prognozēm, sakot, ka Krievijas un Ukrainas konfliktā uzvarētājs būs Krievija. Šādu viedokli L. Taivāns pamatoja, norādot – Ukraina neatrodas Rietumos. ”Visa Ukrainas kultūra un vēsture ir mētāšanās starp Osmaņu impēriju, Krieviju un daļēji Poliju,” iepriekš pauda Āzijas studiju nodaļas profesors.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: LETA

Foto: LETA

Profesors Leons Taivāns:
Latvijā ir cilvēku masa, kas pieder pie citas civilizācijas. Līdzko Latvijā būs mazākā nestabilitāte, tā var sākties pilsoņu karš. Tam eļļu pielies – mēs zinām, kas.

”Ja Latvijā sāktos Ukrainā notiekošajam līdzīgs pilsoņu karš, tad arī NATO būs grūtības sniegt palīdzību. Pilsoņu karš ir pilsoņu karš – ar to valsts lai tiek galā pati,” pauda Āzijas civilizācijas eksperts.

SKATIES jau ziņoja, ka valdības pasūtītais pētījums par cittautiešu noskaņojumu Latvijā gan atklāj – 64% Latvijas krievvalodīgo uzskata sevi par valstij piederīgiem un ir Latvijas patrioti. Tāpat arī kulturologs, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs norādīja – veiktais pētījums apliecina, ka situācija valstī nemaz nav tik dramatiska, kā varētu šķist, turklāt iezīmējušās vairākas pozitīvas tendences. Viņš arī uzsvēra, ka, piemēram, politiķiem ir jābūt sevišķi apdomīgiem savos izteikumos un jāizvairās no naida kurināšanas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl