Komentāri
Prezidents: Kultūras galvaspilsēta bijusi pērle šī gada notikumu gūzmā
FOTO: LETA

Kultūras galvaspilsēta bijusi pērle visu šī gada notikumu gūzmā, šodien projekta Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014 noslēguma pasākumā norādīja Valsts prezidents Andris Bērziņš. “Jāpateicas Diānai Čivlei, jo tikai stipras sievietes spēj paveikt ko tādu,” norādīja prezidents, uzslavējot nodibinājuma Rīga 2014 vadītājas un viņas komandas darbu.

Prezidents arī uzsvēra, ka, viņaprāt, visi, kas piedalījās Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas darbā ir ieguvēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Man šķiet, ka tas ir labs pamats, lai skatītos nākotnē. Nekas stiprāks kā kultūra pasaulē nav, kas saistītu cilvēkus,” teica Bērziņš. Viņš arī norādīja, ka šogad visi ārvalstu viesi, kurus viņš saticis, pieminējuši kultūras galvaspilsētu ar labu vārdu. “Nav svarīgi, vai tā bija Jaunzēlande vai Igaunija, vēstījums bija vienāds,” sacīja prezidents.

Īpašs prieks prezidentam bijis par Siguldu, kas bija Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīgas partnerpilsēta. Viņš vēlēja tai arvien attīstīties un nekļūt par Rīgas sastāvdaļu. “Tā ir mana pilsēta,” teica prezidents.

Bērziņš arī uzsvēra ārvalstu vēstnieku darbu Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu lokā, kā arī ārvalstu partneru darbu. Viņš arī norādīja, ka šajā gadā gūtā pieredze būs labs pamats arī Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības padomē nākamajā gadā.

Savukārt Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis (VL/TB-LNNK) piebilda, ka kultūras galvaspilsētas gada pieredze noderēs, gatavojoties arī Latvijas simtgades svinībām 2018.gadā. Viņš norādīja, ka šajā gadā visi cilvēki kaut ko ir ieguvuši, kā arī ārzemju mediji beidzot ievērojuši Rīgu un tās skaistumu.

Tikmēr Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) pastāstīja, ka iepriekšējos gados, braucot uz Briseli, kultūras galvaspilsētas gada veidotāji saskārušies ar bažām par Latvijas spēju noorganizēt vērienīgo pasākumu. “Tagad saprotam, ka mums ir izdevies,” uzsvēra Ušakovs, norādot, ka tas nebūtu bijis iespējams bez spēcīgas komandas un partneriem.

Lasi vēl