Prāta Vētras koncerti Krievijā naudas dēļ nav tā cēlākā rīcība, uzskata Troickis

4 komentāri
Prāta Vētras koncerti Krievijā naudas dēļ nav tā cēlākā rīcība, uzskata Troickis
Foto: F64

Grupas Prāta Vētra koncertēšana Krievijā, kur viņi gūst vislielāko finansiālo labumu, nav tā cēlākā rīcība. Tā intervijā ar kultūras portālu Satori norāda pazīstamais žurnālists, kā arī kaimiņvalsts esošās varas opozicionārs Artēmijs Troickis.

“Domāju, ka tie, kas brauc uz Krieviju, pirmkārt, rēķinās ar kaut kādiem tirgus apsvērumiem. Saprotams, grupai Prāta Vētra Krievija ir milzīgs tirgus, kur viņi nopelna daudz vairāk naudas nekā Latvijā vai visā Baltijā. Uzskatu, ka tas nav gluži tas cēlākais motīvs,” uzskata Troickis.

“No otras puses, likt šos mūziķus pie kauna staba man arī ne pārāk sanāk, jo… galu galā, tie ir tikai mākslinieki, tie ir cilvēki, kas dzied kā dieva putniņi, un mēs nevaram prasīt no viņiem tādu atbildību kā no politiķiem vai pat žurnālistiem. Es pat nerunāju par amatpersonām, likumdevējiem, ministriem utt. Lūk, tos vajag sodīt! Es esmu absolūti pārliecināts, ka par to, ko viņi izdarījuši ar krievu tautu un Krieviju, un ukraiņu tautu, un Ukrainu, visus šā briesmīgā kara, šīs megaprovokācijas aizsācējus… Agri vai vēlu viņiem visiem ir jānonāk uz apsūdzēto sola. Hāgā vai kādā citā mazāk jautrā vietā,” viņš turpina.

Runājot par mūziķiem un citiem skatuves māksliniekiem, pazīstamais žurnālists norāda, ka viņu lielākais soģis būs Dievs. “Tos māksliniekus, kas savas pārliecības un politisko uzskatu dēļ ir atteikušies no peļņas, atteikušies no honorāriem un šādā veidā izrādījuši savu pilsonisko pozīciju, es, protams, cienu vairāk,” saka Troickis.

Satori intervija ar Artēmiju Troicki: