Komentāri

Lai arī Minskā notikusī abu konfliktējošo valstu vadītāju tikšanās parāda, ka Ukraina un Krievija ir spiestas meklēt kompromisu un abām valstīm ir saskares punkti, Vladimira Putina paustais, ka viņam nav ietekmes uz separātistiem, liek uzskatīt šīs diskusijas par neveiksmīgām, uzskarta politologs Kārlis Daukšts.

“Tikšanās parāda, ka gan Krievija, gan Ukraina tomēr ir spiestas meklēt kaut kādus kompromisu variantus. Tāpēc šī tikšanās jau pati par sevi rāda, ka tomēr ir kaut kādi saskares punkti,” pauda K. Daukšts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: LETA

Foto: LETA

Es domāju, ka šī tikšanās ir viena no tādām, ko tiešām var dēvēt par neveiksmīgu. Tas ir tādēļ, ka V. Putins ar diezgan saltu sejas izteiksmi paziņoja, ka Krievijai nav nekādas militāras ietekmes uz šīm pašpasludinātajām republikām Ukrainā un valsts dfienvidaustrumu reģionā notiekošajām cīņām.

Jau vēstīts, ka divpusējās sarunas starp Ukrainas prezidentu Petro Porošenko un Krievijas līderi Vladimiru Putinu 26. augustā Minskā ilga aptuveni divas stundas aiz slēgtām durvīm. Lai gan sarunās sacītais plašāk nav zināms, abas puses tikšanos raksturojušas kā veiksmīgu. Krievijas prezidents preses konferencē pēc sarunām sacīja, ka runāts par enerģētiku, taču ne par uguns pārtraukšanu nemierīgajos Ukrainas austrumos. Tikmēr Ukrainas prezidents Petro Porošenko izteicies, ka samitā panākts progress sarunās par plāna izstrādi situācijas normalizēšanai Ukrainas austrumos.

Ceturtdien, 28. augustā, Turcijā, iespējams, notiks otrais sarunu raunds.

Lasi vēl