Politologs: Ir pamats domāt, ka jaunajā valdībā nekādas dižās stabilitātes nebūs

0 Komentāru
Politologs: Ir pamats domāt, ka jaunajā valdībā nekādas dižās stabilitātes nebūs
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

“KPV LV” valdības veidošanā varētu kaut kas izdoties, jo šī partija ir krietni elastīgāka uz “sarkanajām līnijām”, – tā sarunā ar “900 sekundēm” norādīja Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Ījabs, gan piebilstot, ka jebkuras partijas politiķa vadībā jaunā valdība ar lielu stabilitāti, visticamāk, rēķināties nevarēs.

Politologs norāda, ka Gobzema nominēšana bija prognozējama – tā ir matemātika, dot iespēju visiem jaunajiem.

“Kas attiecas uz to, kas viņam sanāks, – es būtu atturīgs, bet nav izslēgts, ka viņam kaut kas varētu izdoties gluži vienkārši tādēļ, jo mēs zinām, ka viņš un “KPV LV” ir krietni elastīgāki attiecībā uz dažādām “sarkanajām līnijām” un citām lietām,” norāda Ījabs.

Gobzema lielākā problēma, pēc politologa domām, ir viņa izteicieni, kas bijuši asi, un, iespējams, ne visi būs gatavi sēdēt viņa vadītājā Ministru kabinetā. “Vienam otram tas prasīs zināmu piespiešanos,” teic Ījabs.

Tāpat “KPV LV” premjera kandidāta gadījumā aktuāls ir jautājums par pielaidi valsts noslēpumam – tas ir it kā formāls jautājums, tomēr to var “izspēlēt” citi. Sava loma ir ne tikai varas vēlmei, bet arī psiholoģiskai spējai strādāt kopā, norāda Ījabs.

“Mēs zinām, ka šī Saeima pati par sevi ir ļoti raiba un nav izslēgts, ka jebkurā valdībā, kas tiktu izveidota ar tām piecām sešām partijām, kuras būs nākamajā valdībā, neatkarīgi no tā, vai pie stūrēšanas būs Gobzems vai kāds cits – ir pietiekami liels pamats domāt, ka nekādas dižas stabilitātes tur nebūs.”

0 Komentāru