Komentāri
Politoloģe: Latvijas prezidentūras starta šāviens ir gana cienījams
FOTO: LETA

Novērtēt, kā sākusies Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē, ir sarežģīti, tomēr “starta šāviens ir gana cienījams”, informē Latvijas Universitātes profesore un politoloģe Žaneta Ozoliņa.

Viņa norādīja, ka par Latvijas prezidentūras ES Padomē sākumu grūti sniegt vērtējumu, jo pirmās dienas norit svinīgā gaisotnē, visiem iesaistītajiem lēnām iepazīstoties un apskatot to politiķu un ierēdņu armiju, kas palīdzēs īstenot prezidentūru. “Tomēr starta šāviens ir gana cienījams,” piebilda Ozoliņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Prezidentūras sākumā jau ir iezīmējušies prezidentūras tematiskie attīstības virzieni, norādīja politoloģe. Prezidentūras laikā tiks vairāk domāts par ES konkurētspēju pasaulē, drošības jautājumiem, it īpaši saistībā ar vakardienas apšaudi Francijā, kur uzbrukumā žurnāla Charlie Hebdo redakcijai tika nogalināti 12 cilvēki, kā arī ES globālā loma pasaulē, kur Latvijai ir savas intereses saistībā ar austrumu partnerību, uzsvēra Ozoliņa.

Tāpat politoloģe atzīmēja, ka Latvijai prezidentūras laikā būs jāiesaistās dialoga nodrošināšanā ar Krieviju saistībā ar Ukrainas konfliktu. Prezidējošajai valstij jāuzņemas līdera loma, piebilda Ozoliņa.

Kā ziņots, no šī gada 1.janvāra Latvija ir ES Padomes prezidentvalsts, savukārt no jūlija līdz decembrim ES Padomē prezidēs Luksemburga, no nākamā gada janvāra līdz jūnijam prezidēs Nīderlande, bet no jūlija līdz decembrim – Slovākija.

ES 28 dalībvalstis katra sešus mēnešus rotācijas kārtībā pilda prezidentvalsts pienākumus. Šajā periodā prezidentvalsts vada sanāksmes daudzos līmeņos, ierosina pamatnostādnes un panāk kompromisus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl