Pekala: Par Ziemeļu apgādes tīklu pielāgošanu biznesa vajadzībām svarīgi runāt jau tagad

Komentāri
Pekala: Par Ziemeļu apgādes tīklu pielāgošanu biznesa vajadzībām svarīgi runāt jau tagad
Foto avots: Freeimages.com

Latvijas un ASV vladībām ir svarīgi pielāgot Ziemeļu apgādes tīklu, kas šobrīd tiek izmantots militāro preču sūtīšanai, biznesa vajadzībām, iedrošinot uzņēmumus sūtīt preces uz Ķīnu, Centrālāziju, Ukrainu, Baltkrieviju, uz Kaukāza valstīm, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala.

M. Pekala skaidro, ka pašlaik ASV kareivji pamet afganistānu un tur paliks mazāks skaits ASV kaujinieku, līdz ar ko mazināsies arī militāro preču plūsma, līdz ar ko nepieciešams domāt par tālāku Ziemeļu apgādes tīkla izmantošanu.

Par Ziemeļu agādes tīkla komercializāciju runāts jau iepriekš, taču šobrīd, samazinoties ASV karavīru klātbūtnei Afganistānā un līdz ar to arī militāro kravu plūsmai caur šo tīklu, jautājums kļūst aizvien aktuālāks.

ASV vēstnieks gan arī norādīja, ka drīz saksies preču plūsma atpakaļ no Afganistānas, un apjomi būšot ļoti lieli, turklāt, pēc viņa teiktā, preču plūsma caur Latviju ir ļoti konkurētspējīga.

“Ir četri preču plūsmas virzieni – uz ziemeļiem, austrumiem, rietumiem un dienvidiem, kas ir Pakistāna, Vladivostoka, Gruzija un Ziemeļu apgādes tīkls caur Latviju. ASV preču plūsmai prom no Afganistānas plāno izmatot visus četrus iespējamos ceļus, līdz ar ko preču plūsma caur Latviju būs viens no četriem galvenajiem ceļiem,” sacīja M. Pekala.

Visu interviju ar ASV vēstnieku Latvijā Marku Pekalu skaties šeit!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl