Pabriks: Pūces demisija ir nopietns zaudējums valdībai

41 komentārs
Pabriks: Pūces demisija ir nopietns zaudējums valdībai
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

“Attīstībai/Par” (AP) politiķa Jura Pūces demisionēšana no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata ir nopietns zaudējums valdībai, šādu viedokli paudis AP politiķis, aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Intervijā LTV “Rīta panorāmā” Pabriks atzina, ka Pūces izdarītais – nepamatota bezmaksas stāvvietu atļaujas izmantošana un melošana par to – nebija pareizi, taču “svaru kausos” esot jāieliek abas puses – gan jāvērtē pārkāpuma smagums, gan Pūces devums valdībā. Pabrika skatījumā, valdībā Pūce esot paveicis “gadsimta reformu” – pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu.

Lasi vēl: Piketā pie Saeimas prasa Pūcem nolikt deputāta mandātu

Kā pirmo kandidātu uz reģionālās attīstības ministra amatu Pabriks joprojām nosauca Artūru Tomu Plešu (AP), jo krīzes laikā nevajadzētu pārāk ilgi gaidīt, lai Ministru kabinets varētu turpināt pilnvērtīgi strādāt.

Taujāts, vai Pūcem būtu jāatsakās arī no Saeimas deputāta mandāta, Pabriks nepiekrita šādam aicinājumam, sakot, ka tā ir “plaša diskusija par saikni starp politiku un morāli”.

Savukārt, komentējot no partijas aizgājušā Māra Mičerevska pārmetumus, ka “Latvijas attīstībai” ziedotā nauda sākotnēji esot nākusi no sponsoriem, kas sadalīta biedriem ziedojumu veikšanai, un ka daļu sponsoru naudas paturot LA valdes loceklis Edgars Jaunups, Pabriks akcentēja, ka tie pašlaik esot pārmetumi bez seguma. Viņš mudināja, lai atbildīgās iestādes tos izmeklē un “tad paskatīsimies, kuram ir taisnība”.

41 komentārs