Pabriks: Pirms runāt par sankciju atcelšanu pret Krieviju ir jāapstādina agresors

1 komentārs
Pabriks: Pirms runāt par sankciju atcelšanu pret Krieviju ir jāapstādina agresors
LETA

Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks uzskata, ka šobrīd vēl nav pienācis brīdis, kad varam runāt par ekonomisko sankciju atcelšanu pret Krieviju. “No sākuma mums ir jāapstādina agresors, pirms mēs diskutējam par ekonomisko attiecību atjaunošanu ar Krieviju pilnā apmērā,” 14.janvārī, Strasbūrā Eiropas Parlamenta plenārsēdē notikušajās diskusijās ar ES augstāko pārstāvi ārlietās Federiku Mogerīni teicaPabriks.

“Attiecībā uz karadarbības sākšanos Ukrainā mēs pārrēķinājāmies un būtu labi, ja mēs to neaizdarītu arī konflikta beigu fāzē. Mēs reizēm runājam, cik Krievija ir stipra, bet patiesībā nevis Krievija ir stipra, cik mēs (ES) esam vāji. Mēs esam sadalīti un nobijušies, daļēji tāpēc, ka līdz galam neizprotam situāciju un daļēji tāpēc, ka to palīdz izdarīt galēji labējie un galēji kreisie spēki, kas ir apvienojušies, lai vājinātu Eiropas Savienību,” viņš norādīja.

Eiropas Parlamenta deputāts līdzīgi kā virkne starptautisko ekspertu uzskata, ka konflikta atrisināšanas veiksmes atslēga ir stingras pozīcijas turēšana attiecībā uz agresijas izbeigšanu, kā arī atbalsta sniegšana reformu īstenošanai Ukrainā.

Tāpat viņš norāda, ka stingrai pozīcijai jābūt arī attiecībā uz Ukrainas valdību, uzsverot, ka reformu īstenošana ir neizbēgama, ja tā vēlas saņemt Eiropas Savienības atbalstu, jo šobrīd Ukraina rīkojas pārāk kūtri.

1 komentārs