“Nordea” eksperts: jūlijā inflācija būs lielāka

Komentāri
“Nordea” eksperts: jūlijā inflācija būs lielāka
Foto: LETA

Kopumā inflācijai šogad ir tendence mazliet kāpt, un jūlijā šo kāpumu vēl mazliet palielinās “Rīgas ūdens” tarifu pieaugums. Pakalpojumu cenu kāpums šogad ļauj izvairīties no deflācijas, kas būtu ļoti slikts signāls tautsaimniecības attīstībai, jaunākos Centrālā statstikas biroja datus par patēriņa cenu izmaiņam komentē “Nordea” ekonomikas eksperts Gints Belēvičs.

Inflācijas dinamika šogad Jūnijā daudz neatšķiras no novērojumiem iepriekšējos mēnešos, precēm gada griezumā esot mazliet lētākām, savukārt pakalpojumu cenām pieaugot par teju trīs procentiem. Latvijā inflācija jūnijā bijusi tikai mazliet augstāka par eirozonas vidējo rādītāju 0,5%, norāda Belēvičs.

“Ja paraugāmies gada griezumā, tad visbūtiskāko ietekmi uz inflāciju atstāj cenu pieaugums alkoholam un tabakai, viesnīcās un restorānos, kā arī transporta pakalpojumiem, savukārt lētāka pārtika ļauj kopējiem inflācijas rādītājiem saglabāties zemā līmenī,” tā “Nordea” eksperts.

Jau ziņojām, ka vidējais patēriņa cenu līmenis 2014. gada jūnijā, salīdzinot ar 2013. gada jūniju, palielinājās par 0,7%. Precēm cenas samazinājās par 0,2%, bet pakalpojumiem cenas pieauga par 2,9%.

2014. gada jūnijā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, patēriņa cenas pieauga par 0,3%. Precēm vidējais cenu līmenis palielinājās par 0,2%, bet pakalpojumiem –par 0,6%.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl