“Nordea” eksperts: jūlijā inflācija būs lielāka

Komentāri
“Nordea” eksperts: jūlijā inflācija būs lielāka
Foto: LETA

Kopumā inflācijai šogad ir tendence mazliet kāpt, un jūlijā šo kāpumu vēl mazliet palielinās “Rīgas ūdens” tarifu pieaugums. Pakalpojumu cenu kāpums šogad ļauj izvairīties no deflācijas, kas būtu ļoti slikts signāls tautsaimniecības attīstībai, jaunākos Centrālā statstikas biroja datus par patēriņa cenu izmaiņam komentē “Nordea” ekonomikas eksperts Gints Belēvičs.

Inflācijas dinamika šogad Jūnijā daudz neatšķiras no novērojumiem iepriekšējos mēnešos, precēm gada griezumā esot mazliet lētākām, savukārt pakalpojumu cenām pieaugot par teju trīs procentiem. Latvijā inflācija jūnijā bijusi tikai mazliet augstāka par eirozonas vidējo rādītāju 0,5%, norāda Belēvičs.

“Ja paraugāmies gada griezumā, tad visbūtiskāko ietekmi uz inflāciju atstāj cenu pieaugums alkoholam un tabakai, viesnīcās un restorānos, kā arī transporta pakalpojumiem, savukārt lētāka pārtika ļauj kopējiem inflācijas rādītājiem saglabāties zemā līmenī,” tā “Nordea” eksperts.

Jau ziņojām, ka vidējais patēriņa cenu līmenis 2014. gada jūnijā, salīdzinot ar 2013. gada jūniju, palielinājās par 0,7%. Precēm cenas samazinājās par 0,2%, bet pakalpojumiem cenas pieauga par 2,9%.

2014. gada jūnijā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, patēriņa cenas pieauga par 0,3%. Precēm vidējais cenu līmenis palielinājās par 0,2%, bet pakalpojumiem –par 0,6%.

Lasi vēl