No vardarbības pret bērniem var atturēt tikai bailes no barga soda, uzskata bērnu ārsts

2 komentāri
No vardarbības pret bērniem var atturēt tikai bailes no barga soda, uzskata bērnu ārsts
FOTO: LETA

Vardarbība pret bērnu kļūst par normu, un no tās var atturēt tikai bailes no barga soda, šādu viedokli raidījumam LNT Ziņas pēc Kokneses gadījuma, kur seksuālas vardarbības dēļ cietusi desmit mēnešus veca meitenīte, pauda bērnu ārsts Pēteris Kļava.

Viņš norāda, ka pedofilijas gadījumi, par kuriem uzzina sabiedrība, ir aisberga redzamā daļa.

”Skaidrs, ka valsts administrācijai ir liela slodze to problēmu risināt, tāpēc parisina, parisina un aizmirst. Tāpēc es vēlreiz gribu vērsties pie augstākajām valsts amatpersonām, asociācijām, Ministru kabineta – jums tomēr ir jāpārdomā. Uztveriet katru šo bērnu, kas ir izvarots vai kas ir cietis, kā savu bērnu, un tad tā arī rīkojieties!” aicināja Kļava.

Savukārt Saeimas deputāts, krimināltiesību eksperts Andrejs Judins (V) uzskata, ka likumi pedofiliem Latvijā paredz bargus sodus, tostarp mūža ieslodzījumu. Galvenais jautājums – kā tie tiek piemēroti.

”Pārkāpējs, pirms izdarīt noziegumu, diez vai domā par likuma pantu. Tas ir pēdējais, par ko viņš domā, jo tas nav tāds gadījums, kad cilvēks veic risku un ieguvumu analīzi. Viņš izdara to darbību, sevi attaisno, viņš uzskata, ka tā drīkst rīkoties un rīkojas. Tāpēc ar likuma bardzību problēmu nevar atrisināt, mums jau maksimālais sods ir paredzēts,” norādīja Judins.

Tāpat šajos gadījumos ļoti būtiska ir apkārtējo reakcija un arī bāriņtiesu un sociālo dienestu darbs, uzskata Judins. Viņaprāt, fakts, ka par pedofilijas gadījumiem dzirdam biežāk, liecina, ka tie arī biežāk tiek atklāti.

Ārsti neslēpj, ka no vardarbības cieš arī jaunāki bērni. Bērnu slimnīcas pieredzē jaunākā bijusi septiņus mēnešus veca meitenīte.

TOP komentāri

 • ES
  0 0 0

  ES

  Pedofili IR sabiedrībā jāpazīst gan vecākiem, gan citiem cilvēkiem, kas var palīdzēt bērnus pasargāt, stingrāk jāvēršas ari pret sievietēm, kuras aizstāv savus vīriešus.Ir dzirdētas ziņas, ka mātes pat rāj savas meitas, ka pašas vainīgas.Kā var to mājās nemanīt.Uzmanīgiem ir jābūt ari dienestiem, jo ir gadījumi, kad bērni apmelo vecākus, ja šķiet, ka vecāki kaut ko dara ne pa prātam, tādas lietas gan nav dzirdētas pedofilijas sakarā, manuprāt.
 • Kārlis Krastiņš
  0 0 0

  Kārlis Krastiņš

  Gribu redzēt, kā izskatās šis pedofīls. Kāpēc nav neviena foto vai videomateriāla. Kāpēc pa televizoru mēdz rādīt personas, kuras tiek nepatiesi apvainotas noziegumos, kā Artūra Millera gadījuma, bet vainīgos nerāda.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl