“No draudzības līdz ienaidam ir viens solis.” Sandijs Semjonovs stāsta par Afganistānas realitāti

1 komentārs

Jau vairākas dienas visas pasaules uzmanība pievērsta situācijai Afganistānā, kur pēc ASV un citu valstu karaspēka aiziešanas varu pārņēmusi kustība “Taleban”. “900 sekundes” sarunājās ar “karsto punktu” žurnālistu un režisoru Sandiju Semjonovu, kurš situāciju Afganistānā vairākas reizes ir vērojies klātienē.

Semjonovs pauž satraukumu par to, kas sagaida valsti. Pagājuši 20 gadi kopš tur atradušies NATO spēki, tomēr talibi ir bijuši klātesoši visus šos gadus, līdz ar to varas pārņemšana viņa ieskatā kaut kādā mērā nemaz nav tik pārsteidzoša.

“No draudzības līdz ienaidam ir viens solis, viens brīdis. Tāda tā valsts.” Žurnālists norāda, ka Afganistāna ir viesmīlīga, taču tajā pašā laikā ļoti bīstama un arī neprognozējam, atgādinot par četriem bojāgājušajiem Latvijas karavīriem.

“Mēs bieži arī diskutējām ar mūsu karavīriem. Viņi saka: mēs gribam, lai viņiem būtu pārmaiņas, mēs gribam, lai viņiem būtu demokrātija, lai viņi dzīvotu labāk. Bet jautājums ir – vai viņi paši to grib, vai viņiem pašiem tas ir vajadzīgs,” uz specifisko situāciju norāda Semjonovs.

1 komentārs