Mūziķe par Dziesmu svētkiem: Tikai postpadomju bērni var izturēt šādu slodzi

6 komentāri
Mūziķe par Dziesmu svētkiem: Tikai postpadomju bērni var izturēt šādu slodzi
Foto: LETA

Gulēšana uz grīdas skolās, ilgstoša prombūtne no vecākiem, fiziska un psiholoģiska slodze, kuru grūti izturēt pat pieaugušajiem, kur nu vēl bērniem. Iespējams, tādu slodzi kā Dziesmu svētkos, iespējams izturēt tikai postpadomju telpā augušajiem, pauž mūziķe Igeta Gaike, kas pati piedalījusies svētkos kā diriģente.

Mūziķes Igetas Gaikes viedoklis:

Lasu par bērnu ģībšanu Mežaparka estrādē, un tas ir loģiski, ka bērni nevar izturēt šādu slodzi. Aizpagājušos Dziesmu svētkos biju 120 bērnu no Liepājas 6. vidusskolas diriģente. Nakšņojām uz grīdas, līdz pustrijiem naktī stāvējām rindā uz vienīgo dušu, puspiecos bija jāceļas, piecos jāēd cīsiņi, pussešos jāizbrauc uz mēģinājumu. Mazie bērni pēc divām dienām šāda režīma bija panikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Es viņus atstāju skolā gulēt, saprotot un izjūtot viņu vajadzības. Nekādi spēki mani nevarēja pāri šo bērnu patiesajām vajadzībām piespiest viņus doties uz bezgalīgi garajiem mēģinājumiem! Mēs, skolotāji, uz maiņām devāmies naktīs kaut kur izgulēties-pie radiniekiem, draugiem, jo paši kritām no kājām. Pie “ātrās palīdzības” busiem toreiz visbiežāk devās tieši skolotāji. Bērniem pusdienās deva līdzi “sauso pārtiku”, un tikai pašā vakarā viņi atkal dabūja vārītu ēdienu.

Kopš tā laika Dziesmu svētkus skatos televīzijā, un pārdomāju, ka šo visu var dabūt gatavu tikai ar postpadomju bērniem.

Rīdziniekiem, protams, ir vieglāk – viņi nakšņo savās gultiņās, vecāku aprūpēti, klusumā un mierā. Zinu, kā pirms koncertiem vai konkursiem satraucas mani studijas dziedātāji, kā ķermenis signalizē par stresu, un kā viņi to izpauž visdažādākajos veidos, kaut mammas ir klāt. Taču Dziesmu svētki ir ilgstošs emocionāls, fizisks pārbaudījums – bez vecākiem un ar tik dažādi bērnus izjūtošiem skolotājiem. Vienīgā patiesā vērtība ir katrs cilvēks. Lai dzimst radīšanas prieks! Nevis “izturēt”, “paciesties”, “saņemties”…

TOP komentāri

 • Milga
  +2 +2 0

  Milga

  Kādas muļķības - nekas nevar būt labāks par naksts negulēšanu, ballītēm un dzīvošanos ārpus mājām - dziesmu svētku laikā! pati esmu bijusi 3 reizes. Neko labāku neatceros. SUPER !
 • anda
  +1 +1 0

  anda

  Pilniigas mulkiibas.Esmu dziedaajusi 6 Dziesmu sveetkos,pirmajos kaa skolniece.Arii mums bija gari meeginaajumi,dazaadi dabas apstaakli,mums nevienu skolu nekurinaaja lietus laikaa.Biezi iznaaca vilkt slapjas dreebes,bet neviens nekurneejaam,bijaam prieciigi un apmierinaati.Muus skolotaaja nekad nepameta,jo bija tikai viena uz kori.Veel tagad to atceros ar savilnojumu.Tas bija prieks,piedaliities sveetkos un koru karos.Visi bijaam dziivi un veseli.Protams,no visa kopkora karstaa laika deel arii giiba,pat pieaugusie. Bet ne vairaak par 2-4.Bijaam stipraaki,jo neseedeejaam stundaam pie televizoriem un datoriem,taadu vienkaarsi nebija.Ja ir saadas skolotaajas, ar taadaam domaam liidz,tad taadam korim tur nav ko dariit.
 • ha
  0 0 0

  ha

  kādēļ par to runā nevis pirms tam, bet pēc tam? Arī visiem vecākiem tika dalīts mēģinājuma grafiki un nevienas pretenzijas nebija..

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl