Komentāri

Ukrainas dārzeņus nedrīkst ielaist Latvijas tirgū, jo tie ir bijuši pieejami prokrieviskajiem separātistiem, kas tos var apsmidzināt ar cilvēkiem indīgām vielām un izmantot kā bioloģiskos ieročus – šādu viedokli ”LNT Ziņām” pauda kooperatīvās sabiedrības “Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa.

Eiropa ir atvērusi tirgu Ukrainas dārzeņiem, un ukraiņu ražotāji jau sākuši meklēt jaunus noieta tirgus, tostarp arī Latvijā. Tas vietējos lauksaimniekos rada bažas par konkurences saasināšanos.

Ukrainas dārzeņu audzēšanas prasības, piemēram, pieļaujamais pesticīdu apjoms, atšķiras no Eiropas prasībām, iepriekš pauda dārzeņu audzēšanas kompānijas ”Mārupes siltumnīcas” vadītājs Jānis Bērziņš.

Krievija šonedēļ aizliegusi augļu un dārzeņu importu no Polijas, tādēļ Latvijā gaidāms arī šajā valstī audzēto dārzeņu pieplūdums, radot bažas vietējos ražotājos. Par dempinga cenām Latvijā ienākot Polijas un Ukrainas dārzeņiem, Latvijas dārzeņu tirgus var sabrukt, E. Strazdiņa pauda iepriekš LNT raidījumā “900 sekundes”.

”Mēs būtībā runājam par visiem dārzeņiem un augļiem – āboliem, bumbieriem, cidonijām, ķiršiem, kāpostiem,” ziņu aģentūrai AFP iepriekš norādīja Krievijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta (”Rosseļhoznadzor”) vadītāja palīgs Aleksejs Aleksejenko.

Lasi vēl