Komentāri
Mūrniece: Tikai sadarbojoties Eiropa var stāties pretī Krievijas propagandai
FOTO: LETA

Tikai sadarbojoties Eiropa var stāties pretī Krievijas propagandai, šodien Latvijas parlamentā tiekoties ar Itālijas ārlietu ministru Paolo Džentiloni, pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

“Ukrainas krīze ir atklājusi Krievijas īstenotās propagandas destruktīvo spēku. Eiropas valstis, tostarp Latvija un Itālija, tikai kopīgiem spēkiem var stāties pretī šim izaicinājumam,” par Mūrnieces sacīto aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Puses bija vienisprātis, ka Eiropas Savienībai (ES) ir aktīvāk jākomunicē par savām konkurētspējīgajām priekšrocībām, tostarp kultūru un ekonomiku, tādējādi stiprinot savu tēlu un atbildot uz Krievijas īstenoto komunikācijas politiku.

Tikšanās laikā pārrunāta gaidāmā Latvijas prezidentūra ES Padomē. Saeimas priekšsēdētāja apliecināja, ka Latvija augstu vērtē sadarbību ar partnervalstīm, tostarp ar Itāliju kā mūsu valsts sabiedroto trio valstu prezidentūrā.

Vienlaikus Mūrniece informēja, ka mūsu valsts prezidentūras laikā vienlīdz lielu uzmanību veltīs abām Eiropas Kaimiņattiecību politikas daļām – sadarbībai ar Austrumu partnerības valstīm un Vidusjūras dienvidu kaimiņiem. Mūrniece pauda, ka Saeima prezidentūras laikā rīkos sešas starpparlamentārās konferences – piecas Rīgā un vienu ciešā sadarbībā ar Eiropas Parlamentu Briselē.

Arī Džentiloni atzinīgi vērtēja Itālijas, Latvijas un Luksemburgas kā prezidentūras trio valstu sadarbību un pauda gandarījumu, ka Latvija turpinās Itālijas prezidentūras aizsāktos darbus, tādējādi nodrošinot pēctecību. Vienlaikus Itālijas ārlietu ministrs pauda gandarījumu, ka Saeimā ir izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Itālijas kolēģiem, un apliecināja gatavību veicināt abu valstu parlamentāriešu dialogu.

Sarunā Saeimas priekšsēdētāja pauda cerību, ka viens no Itālijas parlamenta spīkeriem klātienē apmeklēs Latvijas prezidentūras svinīgo atklāšanas ceremoniju Rīgā, kas notiks Latvijas Nacionālajā operā.

Lasi vēl