“Mobilly TX” priekšsēdētājs: “Rīgas satiksmes” bizness ir prettiesisks

0 Komentāru
“Mobilly TX” priekšsēdētājs: “Rīgas satiksmes” bizness ir prettiesisks
PUBLICITĀTES

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” (RS) bizness ir prettiesisks, tā intervijā laikrakstam “Latvijas Avīze” paudis “Mobilly TX” valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs, komentējot gadījumu, kad RS nokopējusi “Mobilly” norēķinu ideju par autostāvvietām.

Vienlaikus Bergs norādīja, ka tādu piemēru ir daudz, tai skaitā arī “Rīgas ūdens”.

“Ja pašvaldība tā dara, tad nodara pāri saviem iedzīvotājiem. Tas ir mānīgi, ka lētāk. Pašvaldība to dotē, un šāds ”Rīgas satiksmes” biznesa modelis nav dzīvotspējīgs,” intervijā laikrakstam norādīja Bergs.

Viņa ieskatā pašvaldību klientu serviss nekad nebūs labāks par komersantu piedāvāto. To pierādot “Mobilly” klientu skaita pieaugums, neskatoties uz Rīgas domes akcijām pret uzņēmumu.

“”Rīgas satiksmes” bizness ir prettiesisks, un Konkurences padome nonākusi pie tāda paša secinājuma. Joprojām nav efektīva tādu pašvaldību biznesu apturēšanas un likvidēšanas mehānisma,” piebilda Bergs.

Vaicāts, vai arī e-talonu sistēma, kuras uzturētājai SIA ”Rīgas karte” četru miljonu peļņu gadā nodrošina tās līdzīpašnieks, vienlaikus “Rīgas satiksmes” elektronisko norēķinu un projektu daļas vadītājs Aleksandrs Brandavs, var būt efektīvāka, Bergs norādīja, ka uzņēmums jau esot piedāvājis e-talonu mobilajā telefonā un to varot izdarīt salīdzinošo ātri, lēti un cilvēkiem ērtāk, kā arī tā varot darboties paralēli esošai sistēmai.

Tāpat Bergs intervijā laikrakstam “Latvijas Avīze” pauda, ka “Mobilly TX” var arī “Rīgas satiksmei” piedāvāt detalizētu atlaižu sistēmas izmantotāju uzskaiti, par ko Autotransporta direkcijai radušies jautājumi.

“Varam palīdzēt ietaupīt. Mums ir gatavi risinājumi. Tos izmantot – tas ir tikai politiskās gribas jautājums,” tā laikrakstam teica Bergs.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, “Mobilly” 2016.gadā ar vēstuli vērās Ekonomikas ministrijā, norādot uz Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma “Rīgas satiksme” iespējamo dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Toreiz “Mobilly” pauda, ka “Rīgas satiksme” liedz citiem tirgus dalībniekiem tiesības darboties elektroniskās naudas tirgū un nodod ekskluzīvas tiesības rīdzinieku elektroniskās naudas kontu uzturēšanu meitasuzņēmumam “Rīgas karte”.

Pēc ministrijā paustā, tā kā iespējamas tirgus dalībnieka dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas un vienošanās gadījumus izvērtē un uzrauga Konkurences padome, EM pārsūtīja “Mobilly” vēstuli padomei, lūdzot izvērtēt, vai “Rīgas satiksmes” darbībā nav saskatāms konkurences tiesību pārkāpums un dominējoša stāvokļa ļaunprātīga izmantošana.

0 Komentāru