Mitrofanovs: Ja ES politika nemainīsies, tad jauns karš būs neizbēgams

17 komentāri
Mitrofanovs: Ja ES politika nemainīsies, tad jauns karš būs neizbēgams
KASPARS KRAFTS, F64

Ja Eiropas Savienības (ES) politika attiecībā pret Krieviju nemainīsies, tad pēc pieciem vai desmit gadiem jauns karš Eiropā būs neizbēgams, portāla ”Es&ES” rīkotajā diskusijā pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Miroslavs Mitrofanovs (LKS).

Mitrofanovs skaidroja, ka runa ir par attiecībām starp Krieviju un Rietumiem. ”Mēs varam mīlēt vai ienīst Krieviju, bet ir jāveido attiecības, kas izslēdz militāro konfliktu,” klāstīja politiķis.

Viņam asi oponēja eiroparlamentārietis Kārlis Šadurskis (JV), kurš norādīja, ka piekāpšanās un laipošanas politika, ko ES realizējusi iepriekšējos gados, pirms Krievijas iebrukuma Gruzijā un Ukrainā, bija tikai pamudinājums. Politikai pret Krieviju jābūt korektai, bet ļoti cietai, akcentēja Šadurskis.

”Ar teroristiem nedrīkst runāt, nedrīkst tirgoties, pret teroristiem jābūt stingrai un stabilai nostājai,” pauda politiķis.

Tikmēr Mitrofanovs pauda, ka šī esot naida runa. Tā varot novest pie militārā konflikta un jauna kara. Pēc Mirofanova domām, sankcijas pret Krieviju pakāpeniski jāatceļ.