Ministra kandidāts neatbild, vai lobējis krievu intereses; vaino Norvēģijas-Krievijas sazvērestību

2 komentāri
Ministra kandidāts neatbild, vai lobējis krievu intereses; vaino Norvēģijas-Krievijas sazvērestību
EDIJS PĀLENS, LETA

“KPV LV” deputāts Didzis Šmits atsakās izpaust, kā labā strādājis, gadiem ilgi lobējot krabju zvejas firmas SIA  “Baltjūra-Serviss” intereses, saucot tās par Latvijas valstiskajām interesēm. Kas ir patiesie labuma guvēji, kas ir Mihails Čans no Krievijas, kas slēpjas SIA “Baltjūra- Serviss” krabju zvejas firmas augšgalā? Atbilžu vietā Šmits piedāvā savu versiju par notiekošo, ko publicējis savā “Facebook” lapā.

“Labvakar. Par krabja lietu. Didzis Šmits, ”Eiropas krabju zvejas asociācijas” prezidents.

Šī gada agrā pavasarī saņēmām informāciju no mums uzticamiem avotiem Norvēģijā par to, ka, redzot situācijas virzību Latvijā, norvēģu varas iestādes ir devušas uzdevumu ietekmēt vēlēšanu procesu Latvijā. Nomelnot politiķus, kuri ir iestājušies par Latvijas interesēm šajā lietā. Procesā tikšot tieši iesaistīti arī žurnālisti no Latvijas. Tika nosaukti ietekmes aģenti un bāzes finansējuma avots. Tika piebilsts, ka, visticamāk, tiek izdalīts papildu finansējums.

Brīdī, kad minētais ietekmes aģents pieteicās pie nozares, asociācijas lēmums (šā gada pavasarī) bija informēt attiecīgu operatīvo iestādi (KNAB) par apstākļu kopumu, proti, ārvalstu finansētu kampaņu pret Latvijas amatpersonām un politiķiem ar mērķi ietekmēt vēlēšanu rezultātu. KNAB vadība šo informāciju uztvēra kā svarīgu un tālākas izziņas vērtu.

Tieši šis fakts ir pamatā tam, ka neesmu sniedzis kādu papildu informāciju vai intervijas šajā sakarā.

Kas attiecas uz norvēģu ”žurnālistu” publiskoto, tad vēlos informēt, ka jūrnieka bojāeja ir fakts. Traģisks fakts. Sen zināms fakts. Šajā sakarā zvejas kuģa kapteinis un kompānija ir veikusi visus jūras un citās tiesībās noteiktās darbības gan meklējot jūrā pazudušo, gan savādāk. Kas attiecas uz finansiālajām vai mantiskajām attiecībām, tad man nav tiesību un iespēju tās komentēt.

Visa pārējā informācija šajā lietā ir mērķtiecīgi sagrozītas informācijas pasniegšanas rezultāts. Minētie norvēģu avīzes žurnālisti intervē mūsu nozares pārstāvjus un apmeklē kuģus kopš 2015.gada, kad izcēlās konflikts, bet nekad nav publiskojusi informāciju, kuru kaut daļēji nodēvēt par objektīvu.

Nobeidzot šo domu izklāstu, vēlos nodot divas ziņas:

1. norvēģiem – šī ir saknē kļūdaina pieeja situācijas risinājumam, kas var radīt daudz dziļākas konsekvences nākotnē; 2. mūsu žurnālistiem – mēs iestāsimies par to, lai aizstātu ”norvēģu instrumentu” ar vismaz dubultu valsts finansējumu. Jums būs normāls atalgojums bez nepieciešamības kalpot citu valstu interesēm.

Bet pats svarīgākais – Norvēģija šajā lietā cieši sadarbojas ar Krievijas Federāciju. Tas jāpatur prātā, kad runājam par uzticamajiem NATO partneriem.”

Zīmīgi, ka daudzi Šmita soctīklu sarunu biedri aicina viņu atklāti izstāstīt, kas tad patiesībā ir firmas īpašnieki, taču politiķis šos jautājumus kategoriski ignorē. Svētdienas pēcpusdienā Šmits soctīklos ierakstījis sekojošo:

“Protams, ka norvēģi centīsies izdarīt visu iespējamo, lai Latvijā nebūtu tāda valdība, kas spēs pieņemt izšķirošus lēmumus ”krabju lietā”, jo likme ir mērāma daudzos miljardos EUR. Bet tā ir kļūdaina pieeja. Mums beidzot būs valdība, kas aizstāvēs Latvijas intereses!”

2 komentāri