“Mildronāts nav dopings!” – latvieši sašutuši par zāļu iekļaušanu “melnajā sarakstā”

0 Komentāru
“Mildronāts nav dopings!” – latvieši sašutuši par zāļu iekļaušanu “melnajā sarakstā”
EPA/LETA

Mildronāta lietošana nevar ietekmēt sportiskos rezultātus un sasniegumus, tāpēc tā iekļaušana aizliegto vielu sarakstā ir absurda, tā Pasaules Antidopinga aģentūras rīcību komentē Latvijas sportisti, sporta ārsti un arī pats preparāta izgudrotājs Ivars Kalviņš.

Kalviņš prognozē, ka pēc krievu tenisistes Marijas Šarapovas atzīšanās par pozitīvu dopinga testu Mildronāta dēļ, parādīsies arvien vairāk jaunu dopinga gadījumu, jo sportisti turpinājuši lietot Mildronātu profilaktiskos nolūkos.

Mildronāta izgudrotājs Ivars Kalviņš:

Šī te komiteja ir izdarījusi milzīgu lāča pakalpojumu visiem sportistiem, jo viņi lieto Mildronātu un lietos arī turpmāk, lai aizsargātu savu sirdi un smadzenes gadījumā, ja viņiem ir nācies pārkāpt šai kritiskai robežai, pēc kuras sākas sirds muskuļu sabrukums, respektīvi – šūnu bojāeja vai smadzeņu bojāeja. Būs starptautiski tiesu procesi, un es domāju, ka Šarapova noteikti uzvarēs šajā tiesu procesā. Jo tas, kā izdarīja šī komiteja, nav bijis pietiekami caurspīdīgi un saprotami.

Foto

Kalviņš arī grasās Pasaules Antidopinga aģentūrai sūtīt vēstuli ar skaidrojumu par vielas ietekmi uz cilvēka organismu un to, ka tai nav dopinga vielām raksturīgās iedarbības.

Tenisa zvaigznes skandāla dēļ pasaules mediji pievērsušies Mildronāta iepazīšanai

Pēc krievu tenisistes Marijas Šarapovas paziņojuma, ka viņai konstatēta pozitīva dopinga analīze, pasaules mediji pievērsušies sportistes organismā atklātās vielas – meldonija, kas atrodas Latvijā ražotā ārstnieciskā preparāta Mildronāts sastāvā – iepazīšanai.

Detalizētai informācijas izzināšanai par šo vielu pievērsies amerikāņu televīzijas kanāls CNN, britu raidorganizācija BBC, laikraksts The New York Times, žurnāls Forbes, aģentūra Bloomberg un citi mediji.

Video

0 Komentāru