4 komentāri

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv savākti vairāk nekā 10 000 parakstu par marihuānas dekriminalizāciju. Nepieciešamais atbalsts vākts vairāk nekā trīs gadus un tas nozīmē, ka šo priekšlikumu var iesniegt skatīšanai Saeimā. 

Iniciatīvas par marihuānas dekriminalizāciju autors Āris Ābele no Ķeguma piedāvā atļaut iedzīvotājiem nesodīti audzēt savām vajadzībām 2-3 krūmus, līdz 300 gramiem glabāt, līdz 5 gramiem nesāt un arī smēķēt. Marihuānas dekriminalizācijas atbalstītāji uzskata, ka tas samazināšot alkohola un narkotiku izplatību.

Viņi uzskata:

 • Ievērojami samazināsies cilvēku skaits, kuri pārmērīgi lietos alkoholu.
 • Daudziem jauniešiem vairs nebūs sabeigtas dzīves ar nesamērīgi lieliem cietumsodiem.
 • Samazināsies to cilvēku skaits, kuri lietos nekvalitatīvu, uz ielas nopirktu marihuānu, jo katrs varēs audzēt priekš sevis un, līdz ar to daudziem būs mazāks kontakts ar narkotiku dīleriem, kuri gribēs pārvilināt uz stiprākām narkotikām.
 • Daudz mazāk jaunieši lietos ar ķīmijām apsmidzinātas ”legālās” narkotikas”.

Pret marihuānas iespējamu dekriminalizāciju kategoriski iebilst gan Veselības, gan Iekšlietu ministrija. Arī Narkologu asociācijas vadītāja Astrīda Stirna ir pārliecināta,ka tas tieši otrādi – palielinātu narkomānu skaitu, kuru ārstēšanai valstij jau tā pietrūkst naudas.

Marihuāna un hašišs pašlaik ir sevišķi bīstamo vielu sarakstā, kas ir aizliegtas ar ANO konvenciju un kuras nav atļauts lietot arī medicīnā. Turklāt kā uzsver narkoloģe, šobrīd selekcionēta jau tāda marihuāna, kas ir 30 līdz 50 reizes stiprāka, nekā tas bija 10 gadus atpakaļ. Un tās iedarbība uz cilvēka organismu ir ļoti atšķirīga.

LNT šodien sastaptie cilvēki Rīgas ielās arī atzina, ka marihuānas iespējamu dekriminalizāciju neatbalsta.

Marihuāna ir dekriminalizēta vairākos desmitos pasaules valstu. Vai un kad šī iniciatīva sasniegs Latvijas Saeimu vēl nav skaidrs.

TOP komentāri

 • Line
  +8 +8 0

  Line

  Diezgan aprobežoti cilvēki, ar ļoti vajām zināšanām attiecīgajā jomā! Dekriminalizācijai nav nekāds sakars ar narkomānu populizāciju. Pirkt un pārdot būs tāpat nelegāli, izaudzēt nav tik viegli! Un katrā gadijumā nav tā ka 80% sāk marihuānu un beidz ar heroinu! To saka maziem bērniem, lai nesāktu neko! Vairums, kas lieto stiprās narkotikas, parasti arī sāk ar tām!
  Valstis kurās ir dekriminalizēta un legalizēt marihuana:
  dekrminalizācija nepalielinās smēķētāju skaitu, pārdot un pirkt tā pat būs nelegāli!
  Valstis kurās dekriminalizēta un legāla marihuana :
  1. Argentina
  2. Australia
  3. Austria
  4. Belgium
  5. Cambodia
  6. Canada
  7. Colombia
  8. Costa Rica
  9. Croatia
  10. Cyprus
  11. Czech Republic
  12. Ecuador
  13. Estonia
  14. Germany
  15. India
  16. Italy
  17. Jamaica
  18. Mexico
  19. Nepal
  20. Netherlands -LEGAL
  21. North Korea –LEGAL
  22. Pakistan
  23. Peru
  24. Portugal
  25. Russia
  26. Spain
  27. Switzerland
  28. United States
  29. Ukraine
  30. Uruguay-LEGAL
  31. U.S. Virgin Islands
  32. FRANCE
 • Line
  +7 +7 0

  Line

  Jūs nopietni ? Intervējāt 3 cilvēkus un visi bija pret? Vai drīzāk intervējāt 20, no kuriem tikai 3 bija pret un parādat 3 cilvēkus, Visa tauta nav diemžēl tik debīla, kā Jūs. Nosauciet, kaut vienu atgadijumu, kur cilvēks pēc MARIHUĀNAS pamēģināšanas ir nonācis slimnīca ! Garīgi slimi jūs esat!
 • Patiesība kož acīs, ka nav ko teikt
  +4 +4 0

  Patiesība kož acīs, ka nav ko teikt

  JŪS NARKOMĀNI BŪTU LABĀK ALKOHOLU AIZLIEGUŠI cik cilvēki tik NOGALINĀTI alkohola iespaidā un cik TĀ IESPAIDĀ MIRST, VAIRĀKI MILJONI GADĀ, bet no ZĀLES ir - 0. Un kā zāle varbūt aizliegta? Un kā alkohols un cigaretes vispār varbūt legālas??? Paskaidrojat šo man! Latvijā cik no cigaretēm un alkohola mirst, daudz vairāk kā no spaisa... JŪS KAS MAN SAKAT INFORMĀCIJU. KO PAŠI NEZINAT ESAT SLIKTO EMOCIJU NARKOMĀNI !!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl