Mamikins paredz Krievijas sankciju atcelšanu jau nākamgad

1 komentārs

Pēdējos mēnešos situācija Ukrainas Austrumos bijusi salīdzinoši mierīga, bet konflikts starp valdību un nemierniekiem pēkšņi pārmeties uz valsts rietumiem. Tas devis iespēju cerībā sarosīties tiem Eiropas politiskajiem spēkiem, kuri uzstāj uz nepieciešamību atcelt Krievijai piemērotās sankcijas. 

Jūlija sākumā Eiropas Savienības (ES) pret Krieviju noteiktās sankcijas izraisīja pamatīgu skandālu citkārt tik mierīgajā Somijā. Krievijas domes spīkers Sergejs Nariškins gribēja aizbraukt uz Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas samitu Helsinkos, bet viņam uz robežas tika atteikta vīza.

Nariškins ir viens no tiem politiķiem, kas aktīvi atbalstīja Krimas aneksiju un par to izpelnījās vietu Eiropas melnajā sarakstā. Savukārt tas izraisīja ļoti asu Kremļa reakciju.

Tas arī aktualizēja jautājumu par sankcijām kā tādām. Pavisam neilgi pirms šiem notikumiem – jūnijā – sankcijas kārtējo reizi tika pagarinātas par pusgadu. Bet tas nenācās viegli, jo ne Eiroparlamentā, ne starp Eiropas valstu līderiem netrūkst Kremļa simpatizētāju.

No Latvijas ievēlētais eirodeputāts Andrejs Mamikins paredz, ka situācija Ukrainas austrumos kļūs arvien mierīgāka, un attiecīgi arī sankcijas pret Krieviju tiks atceltas aptuveni pēc gada.

Savukārt Krievijas melnajā sarakstā iekļautā eiroparlamentāriete Sandra Kalniete ir pilnīgi pretējās domās. Krimu Krievijai neviens nepiedošot, un par tās aneksiju pieņemtās sankcijas būs spēkā līdz brīdim, kad pussalu atkal kontrolēs Ukraina.

Savukārt, lai pārējās sankcijas varētu kaut vai tikai pārskatīt, nemaz nerunājot par atcelšanu, kategorisks priekšnoteikums ir Minskas vienošanās noteikumu izpilde. Tā, cita starpā, paredz, ka robežai ar Krieviju jānonāk Ukrainas valdības kontrolē.

Viņa atgādina, ka Krievija turpina izvērst savu propagandu Eiropā, piemēram, tās medijs Sputnik šobrīd mēģina iekļauties Latvijas tirgū. Tādēļ Eiropas Parlamentā (EP) ļoti aktīvi turpinās darbs pie Eiropas krievu medija izveides. Raidorganizācijas budžets varētu būt pat 500 miljoni eiro, tomēr šādu mediju varētu izveidot ne ātrāk kā nākamgad.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl