Mācītājs bailes no bēgļiem saista arī ar demogrāfiskajām tendencēm

1 komentārs

Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš bailes no bēgļiem saista arī ar demogrāfiskajām tendencēm.

Intervijā LNT raidījumam 900 sekundes viņš teica, ka bēgļu kontekstā nozīmīgi ir jautājumi, kāpēc esam tā sabijušies un kas mūs šajā lietā biedē. ”Viena no lietām, ko ne vienmēr gribam nosaukt vārdā, ir tā, ka Latvija paliek tukša. Un, ja atbrauks cita tauta, kura ir vitālāka ar savu dzīvības spēku, un piepildīs Latviju, nu mēs paliksim tā kā…,” sprieda Godiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš norādīja, ka kaut kas jau cilvēkus biedē un tas nav pat zemapziņā. To var ļoti skaidri redzēt, ka pie pašreizējām demogrāfiskajām tendencēm būtu jābūt kaut kādam ļoti lielam brīnumam, lai Latvijā ilgtermiņā šeit dzīvotu latvieši.

Vaicāts, kā baznīca raugās uz bēgļu krīzi, Godiņš norādīja, ka ir būtiski nodalīt – bēgļi ir bēgļi un migranti ir migranti.

”Kad mūsu ļaudis aizbrauc pelnīt naudu ārpus Latvijas, viņi nav bēgļi. Ar to mēs esam pazīstami no otras puses. Savukārt, kad reāli bēgļi bēg no dzīvībai bīstamām situācijām, tad viņi ir bēgļi. Manuprāt, ir ļoti būtiski šīs lietas sadalīt,” uzskata mācītājs.

Komentējot ikdienā bieži piesauktās krīzes un cilvēcības saglabāšanos, viņš norādīja: katra sāpīga lieta rada cilvēkam vēlmi norobežoties, katra biedējoša lieta rada cilvēkam vēlmi noslēgties. Jo vairāk cilvēks ir nobijies un sāpināts, jo viņš ir mazāk cilvēcīgs. Lai cilvēks varētu būt cilvēcīgs, varētu izpaust labākās īpašības, viņam jābūt brīvam, drošam, mierīgam, spēcīgam.

”Katru reizi, kad cilvēks ir apdraudēts – un šajā brīdī daudzas lietas apdraud cilvēku -, tad cilvēks kļūst tāds. Tad ir jautājums, kur saņemt to, kas man ir vajadzīgs, un cik dziļas ir tās akas, kurās smeļu savu dzīvību,” teica Godiņš.

Savukārt runājot par viedokļu polarizēšanos, viņš norādīja, ka cilvēki nepieliek piepūli, lai atrastu līdzsvarotu skatu uz dzīvi. Vienkāršāk ir pieiet vienkārši – ja man tas nepatīk, tad man tas nepatīk, un es nedomāju, ka varbūt viņam varētu būt taisnība, man vajadzētu mazliet savaldīties un pavērtēt, kā es izsakos. Savukārt, ja patīk, tad es par to ceļos un krītu un nevērtēju, kas notiek.

”Cilvēks, kurš tā rīkojas, ir ieslīdzis miegā, apātijā, kur ir tikai ļoti kardināli galēji stāvokļi. Tas, manuprāt, liecina, ka cilvēks ir nedrošs,” vērtēja mācītājs.

Video

TOP komentāri

  • Paldies!!!
    +1 +1 0

    Paldies!!!

    Valdības,valsts varas, meli,tukšie solījumi, neapturēs tautu no sacelšanās,pret korumpēto varu!!! Pamuļķi, jūsu vispār apzināties ko darāt,vēlme apspiest tautu,galu galā novedīs pie pilsoņu kara,tāda paša kara kā Ukrainā,Sīrijā!!! Un tās,par 49 miljoniem no angļiem iegādātās grabažas,neveicinās mieru šai valstī,tautas izpratni ,par korumpēto politiķu,ierēdņu, neizprotamajām spazmatiskajām darbībām,lai tikai noturētos pie varas....!!! Neaicinu pievienot Latviju, nedz ASV,nedz Krievijai,nedz citām savienībām!!! Bet ja politiķi,ierēdņi, nebeigs zagt un krāpties,šeit un tagad,tad Latviju kā valsti sagaida drūma nākotne,pēdējais laiks apdomāties!!! Lai tie politiķi kas ir eiropas pakaļlaižas, tos bēgļus pieņem savās ģimenēs,un ļauj tiem varot,slepkavot, savas meitas,sievas,dēlus!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl