1 komentārs
Liepājā Zvejnieksvētki kļuvuši par balli, kur jaunieši apreibinās, pauž zvejnieks ceturtajā paaudzē
FOTO: LETA

”Man visi senči bijuši zvejnieki. Cik zinu, tad esmu piekrastes zvejnieks jau ceturtajā paaudzē. Zvejnieksvētki svinēti gadu gadiem, kopš sevi atceros. Kaut man jau virs 60, tomēr to, kā Zvejnieksvētkus ļaudis svinēja pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, nemāku īsti teikt. Bet labi atceros, kā Zvejnieksvētki tika svinēti padomju laikos. Toreiz gan vectēvs, gan tēvs strādāja ”Boļševikā” uz zvejas kuģiem,” stāsta zvejnieks Aivars.

”Kā no bērnības atceros, ik gadu brigādes gan no Liepājas, gan Bernātiem un Jūrmalciema sanāca kopā, tika sveikti labākie zvejnieki, rīkotas zaļumballes ar galdiem un mūziku. Bija darīšana divu dienu garumā. Bet Zvejnieksvētku jēga viennozīmīgi ir zvejnieku aroda sumināšana, profesijas svētki. Tādēļ domāju, ka Zvejnieksvētkus svinēja arī senākos laikos, ne jau padomju laikos šī tradīcija iedibināta,” piebilst Aivars.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Un Liepāja taču vienmēr bijusi zvejnieku pilsēta. Kā stāstīja vectēvs, Ulmaņlaikos par valsts naudu taisīja molus, lai attīstītu piekrastes zveju, lai cilvēkiem būtu darbs un ienākumi. To visu darīja nevis privātie, bet par valsts līdzekļiem. Vēl tagad ir vietas, kur saglabājušies šajā laikā taisītie moli. Piemēram, Jūrmalciemā joprojām saglabājušies pāļi, kas tika iedzīti laivu piestāšanai. Man mūsu profesijas svētki tomēr asociējas ar zvejnieku svētkiem, kaut padomju laikos šos svētkus sāka dēvēt par jūrnieku svētkiem.”

Vīrietis norāda, ka uz pasākumiem, kas notiks par godu zvejnieksvētkiem, viņš nedosies, jo pēdējā laikā radusies sajūta, ka Liepājā šie svētki pārvērsti par vietu, kur jauniešiem apdullināties.

”Pēdējos gados Liepājā zvejnieku jeb jūras svētki kaut kā nobāl – vairāk rīko narkomānu festivālus, zvejnieku svētkus it kā iekļaujot to sastāvā. Un tas ir aplam! Pāvilostā var rīkot normālus zvejnieku svētkus, citviet – Mērsragā, Ventspilī arī. Un diezin vai tur ir vairāk zvejnieku, nekā Liepājā. Vai nevarētu to narkomānu festivālu rīkot kādu nedēļu pēc vai pirms zvejnieku svētkiem,” piebilsts zvejnieks.

”Manuprāt, Zvejnieksvētki nav svētki jauniešiem, tos vēlas apmeklēt arī nobriedušāki ļaudis, kam tieša saistība ar jūru un zvejniecību. Jauniešiem citas intereses un gaume. Pasarg, Dievs, neesmu pret to, ka tiek rīkoti pasākumi jauniešiem! Arī viņiem nepieciešamas izklaides. Tikai skumji, kā dažs labs šajos pasākumos izklaidējas. Neesmu pret jauniešiem, taču domāju, ka šādi pasākumi būtu jārīko nevis pilsētā, bet gan nomaļākā vietā. Pirms vairākiem gadiem man iegadījās Saldus pusē nokļūt kāda šim festivālam līdzīga pasākuma teritorijā absolūti nomaļā vietā. Pat žoga nebija, vien policijas patruļas. Lūk, šāda vieta ir līdzīgiem festivāliem piemērota! Un manuprāt, Liepājas pusē taču arī var atrast nomaļākas vietas, ko nepieciešamības gadījumā norobežot un kur rīkot šādus festivālus.”

TOP komentāri

  • Doloressa
    0 0 0

    Doloressa

    Zivs pūst no galvas. Vainu var velt uz pieaugušajiem- vecākiem. Nemāk bērnu audzināt, paši kunga prātā 24h. Ko var gribēt?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl