Lembergs Ventspils policijai iegādātos Volkswagen dēvē par kvalitatīviem, bet ne ekskluzīviem

2 komentāri
Lembergs Ventspils policijai iegādātos Volkswagen dēvē par kvalitatīviem, bet ne ekskluzīviem
FOTO: LETA

Abas Ventspils Pašvaldības policijas vajadzībām iepirktās Volkswagen Phaeton automašīnas ir kvalitatīvas, bet ne ekskluzīvas, šodien preses konferencē norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij).

Šīs automašīnas izmanto ne tikai pašvaldības policija, bet, kad tas nepieciešams, arī Lemberga vietnieki, tai skaitā darba braucieniem uz galvaspilsētu, informēja Ventspils mērs.

“Līdz ar to mašīnas ir nopirktas tādas, lai ar tām varētu pietiekami ērti veikt tālo ceļu no Ventspils uz Rīgu un atpakaļ. Tāpēc arī tās ir normālas kvalitātes. Nekā ekskluzīva tur nav,” norādīja Lembergs.

“Lai brauktu no Ventspils uz Rīgu, domes vadībai darbam jābūt pietiekami kvalitatīvai mašīnai, arī no drošības viedokļa, – jūs jau zināt, kāds ir ceļu stāvoklis,” norādīja Lembergs.

Domes amatpersonas, mērojot ceļu uz galvaspilsētu un atpakaļ, automašīnā mēdzot strādāt, arī lasīt. “Līdz ar to vajag tādu mašīnu, lai tur var arī strādāt, ne tikai pa telefonu runāt. Tādi ir galvenie apsvērumi,” informēja Lembergs.

Ventspils mērs neuzskata, ka amatpersonām būtu jābrauc ar nekvalitatīvām automašīnām tikai tāpēc, lai kādam izpatiktu: ”Es nedomāju, ka tas ir gudri un pareizi”.

“Mašīnai ir jābūt drošai, kvalitatīvai. Kvalitatīva mašīna arī kalpo – tā nobrauc 200 000-300 000 kilometru bez problēmām,” atzina Lembergs. Savukārt mazāk kvalitatīva automašīna, protams, būšot biežāk jāremontē un ātrāk jānomaina: “Cik garš, tik plats. Tikai tā nav tik droša”.

Ventspils mērs arī norādīja, ka Volkswagen dārgas automašīnas nemaz neražojot: “Dārgas mašīnas ražo Porche, vēl citas firmas. Tādas mēs, pašvaldība, nepērkam. Mums arī nav tradīcija pirkt BMW un Mercedes.”

Vaicāts, kādēļ automašīnu iepirkums veikts pašvaldības policijas vajadzībām, ja ar tām pārvietojas arī domes amatpersonas, Lembergs atzina: “Tās kompleksi izmanto. Policijai ar kādreiz vajag. Tā tas ir iegājies. Kāda starpība, kas pērk? Tā ir [pašvaldības] budžeta nauda. Vai tās pērk policija, vai kultūras centrs, vai muzejs – tam nekādas nozīmes nav. Svarīgi, ka tā mašīna tiek izmantota. Vienkārši municipālā policija to var kādreiz labāk izmantot.”

Lembergs arī piebilda, ka pašvaldības policija šīs automašīnas neizmanto iereibušu personu pārvadāšanai – šim mērķim kalpo operatīvais transports.

Pašvaldības SIA Ventspils labiekārtošanas kombināts Ventspils domes uzdevumā pagājušā gada pavasarī organizēja iepirkumu ne vien par šo divu limuzīnu, bet vēl divu operatīvo policijas automašīnu, divu vieglo automašīnu un jauna neatliekamās medicīniskās palīdzības mikroautobusa iegādi. Visās iepirkuma daļās uzvarēja SIA Moller Auto Ventspils.

Viens limuzīns tika iegādāts par 59 917,36 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet otrs – par 41 148,76 eiro bez PVN. Iepirkuma tehniskajās specifikācijās limuzīniem bija izvirzītas dažādas prasības – pilnpiedziņa, motora jauda, ne mazāka kā 240 zirgspēki, priekšējie un aizmugurējie elektriski regulējamie un ventilējamie sēdekļi ar atmiņas funkciju, pneimatiskā piekare ar automātisku augstuma un komforta regulāciju, parkošanās sensori priekšā un aizmugurē, multifunkcionāla ādas apdares stūre, elektriski regulējama lūka ar saules baterijām, rūpnīcas radionavigācijas sistēma ar krāsu ekrānu, ar cieto disku, CD/MP3/DVD, skaļruņiem priekšā un aizmugurē, saules aizsarga žalūzijas aizmugurē, priekšējā un aizmugurējā centrālā viduskonsole u.tml.

Kā ziņots, Ventspils Pašvaldības policijas vajadzībām iepirkti divi dārgi Volkswagen Phaeton limuzīni, vēsta portāls Pietiek.com. Dārgākais no tiem izmaksājis 73 000 eiro.

Ventspils Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Arājs portālam skaidrojis, ka ar auto brauc ne tikai policisti. “Pašvaldība nevar atļauties tā turēt mašīnu – reprezentācijas vai stabilu, drošu mašīnu -, kuru izmanto tikai viens cilvēks. Tāpēc šīs mašīnas izmanto pašvaldības policija ar plašu uzdevumu loku gan darbā, gan prezentācijas nolūkos, gan tālos braucienos uz Rīgu, Jelgavu, Jēkabpili, kur nu ir jābrauc. Līdz ar to tā ir transporta līdzeklis, ar kuru pārvietoties,” skaidrojis Arājs.

Viņš arī pauda izbrīnu par to, ka minētie auto ir limuzīni: “Es neteiktu. VW vai tad limuzīns skaitās? Tā ir tautas klases mašīna. Audi varētu būt limuzīns, Porsche varētu būt limuzīns, Lexus. Tur ir kaut kādi logu pacēlāji… Limuzīns ir balts, milzīgs. Ko jūs, limuzīns!”

Policisti ar šīm automašīnām patrulēt ielās nedodas. Tās tiek izmantotas dokumentu vešanai, cilvēku vešanai uz tikšanos, uz reprezentācijām, uz Ministru kabinetu, uz ministrijām. Rīkojums, kur auto nosūtīt, nākot no domes vadības.

Kā skaidroja Arājs, tas esot autotransports, kuru izmanto faktiski dome. “Domei ir daudz izpilddirektora vietnieku, izpilddirektors, domes priekšsēdētāja vietnieki, jebkurš var jebkurā brīdī šīs mašīnas izmantot. Domei jau šādu mašīnu nav. Domei pašai tādu mašīnu nav,” portālam skaidroja pašvaldības policijas priekšnieks.

2 komentāri