Leiškalns un Birkavs paredz valdības, kā arī premjera maiņu

Komentāri

Bijušie politiķi Kārlis Leiškalns un Valdis Birkavs prognozē, ka, lai ievēlētu jaunu Valsts prezidentu, būtiski tiks pārdalīts šā brīža spēku sadalījums pašmāju politikā. Tas var novest pie jaunas valdības, kā arī jauna premjerministra.

Kā intervijā LNT raidījumam 900 Sekundes norādīja bijušais premjers Birkavs, viņaprāt, šīs prezidenta vēlēšanas ir daudz caurskatāmāks process, salīdzinājumā ar iepriekšējām, jo jau labu laiku iepriekš ir zināmi visi četri kandidāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Iepriekš kandidātu izvēlēja kā pīķa dūzi no kabatas, bet šobrīd ir vairāk atklātības,” viņš saka.

Gan Birkavs, gan Leiškalns nenoliedz, ka daudz kas ir atkarīgs no tā dēvētā politiskā tirgus aizkulisēs. Abi bijušie politiķi ir vienisprātis, ka šīs prezidenta vēlēšanas ietekmēs varas sadalījumu.

”Varas maiņa jau ir nolemta. Neizbēgami būs jauna valdība un jauns premjers – tas ir pilnīgi skaidrs,” paredz Leiškalns.

Viņaprāt, lielākās izredzes ieņemt prezidenta amatu esot Raimondam Vējonim, taču iespējas ir arī Egilam Levitam.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl