Komentāri

Pašreizējo situāciju zinātnē Latvijas akadēmiķis Ivars Kalviņš raksturojis kodolīgi – tās ir Latvijas zinātnes bēres.

Valdība nekādus reālus un būtiskus risinājumus neredz. Šodien izglītības ministre Mārīte Seile tiksies ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti.

Kā iepriekš intervijā laikrakstam Dienas Bizness sacīja Spārītis, – kamēr sarunāsimies tikai par Dziesmu svētkiem, kamēr Latvijā nebūs sadarbības aizsardzības jomā vai ekonomikā, kā arī netiks domāts par ražošanu, Latvijā nevarēs runāt par reāliem panākumiem. Ja Latvijas zinātne pirms 25 gadiem bija Eiropas līmenī, tad šobrīd esam ”pašās beigās”. “Latvijas valsti vajag restartēt,” – tā iepriekš intervijā sacīja Spārītis.

Savukārt Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors akadēmiķis Ivars Kalviņš iepriekš intervijā 900 Sekundēm bija daudz skarbāks, sakot, ka Latvijas zinātne šovasar jau ir apbērēta.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl