Latvijas vidusskolēns: Bēgļi neizvēlējās šo likteni, šo karu

16 komentāri

”Tas tiešām ir svarīgi palīdzēt cilvēkiem, jo viņi neizvēlējās šo likteni, viņi neizvēlējās šo karu, viņi vienkārši arī grib dzīvot, attīstīties, mīlēt,” tā, komentējot patlaban aktuālo bēgļu uzņemšanas jautājumu, norāda Pāvels Hluško, Johana Gotfrīda Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas skolēns.

Vidusskolnieki Pāvels un Kārlis Nikolajs šodien, 23. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā kopā ar vairākiem simtiem jauniešu no dažādām Eiropas valstīm sprieda par visā Eiropā aktuālo jautājumu – bēgļu kvotām. Tas notika starptautiska jauniešu debašu konkursa ietvaros. Kopumā tajā piedalījās astoņu valstu pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Mēs visi esam auguši šādā demokrātiskā sabiedrībā, kurā ir vērtības, ka vajadzētu aizstāvēt tos, kas nonākuši šādā situācijā, ir vājāki, un uzņemt šos bēgļus,” tā savu pozīciju skaidroja Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas skolnieks Kārlis Nikolajs Blūms.

Tiesa gan, debašu konkursā, kurā žūrijas locekļu vidū bija arī bijušais Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, finālā piedalījās čehu un ungāru jaunieši. Uzvaras laurus plūca skolniece no Ungārijas. Viņa pauda viedokli, ka ”mēs parasti dzirdam par Ungāriju, ka tur bēgļu uzņemšanas kultūra nav tik attīstīta un bēgļi nav pārāk gaidīti, bet es tomēr domāju, ka mums ir jāuzņemas atbildība un jāuzņem šie cilvēki”.

Skaties foto:

Tikmēr otrās vietas ieguvējam izlozē tā nav veicies un nācies aizstāvēt pozīciju, kurai pats līdz galam nepiekrīt. ”Manā apkārtnē pārsvarā cilvēki ir par bēgļu uzņemšanu, bet tas varbūt ir tādēļ, ka nāku no katoļu skolas un kristieši pozitīvi attiecas pret bēgļiem. Taču es zinu daudzus, kuri ir noskaņoti pret un arī viņiem ir saprātīgi argumenti,” pauda konkursa Pasaules jaunatne debatē 2. vietas ieguvējs čehs Františeks Posolda.

Jaunieši akcentē, ka tieši debates ļauj izprast visu pušu viedokļus, un tie nepaliktu bez vērības, ja vara būtu jauno līderu rokās.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Andris Stafeckis
  +10 +10 0

  Andris Stafeckis

  Jus skolniecini eat dumji , ka zabaki ne jau jus vinus barosiet memlaki
 • Krasts
  +9 +9 0

  Krasts

  Viens vidusskolēns pie tam migrantu pēctecis tiek pasniegts kā autoritāte un viņa viedoklis ir svarīgs??
  Ar ko jūs nodarbojieties?Tam ilgtermiņā būs smagas sekas.Šim politkorektumam jābūt savas robežas.
 • tutū
  +8 +8 0

  tutū

  tač nevar būt, ka tik aizmiglotas acis - divas trešdaļas no viņiem nebūt nav kara nomocīti bēgļi, vienkārši labāku uzdzīvi un dzīvi meklējoši, patiesi migranteļi, kuriem laiks atpakaļ, pārējiem uzcelt lēģerus ar barakām kur neapdzīvotā vietā, līdz nomierinās ''karš'', un arī atpakaļ.., jo pēc viņu pašu vārdiem ---- tie nevēlas nekādus Eiropas labumus, tik mierīgu vietu kur pārciest kara šausmas...
  vispār viņi visi ''izskatās'' drausmīgi ''nomocīti'', nemaz nelecīgi, neagresīvi mierameklētāji, !!!!!! NOLĀDĒTS!!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl