Komentāri
Latvijas vēstnieks: Nevar apgalvot, ka totalitārisms kā sistēma būtu aizgājusi vēsturē
Foto: LETA

Joprojām nevaram apgalvot, ka totalitārisms kā sistēma vai tā recidīvi būtu aizgājuši vēsturē, tā Čehijas Senātā pauda Latvijas vēstnieks Čehijā Alberts Sarkanis.

A. Sarkanis piedalījās projekta Mene Tekel pret totalitārismu veltītā starptautiskā konferencē. Vēstnieks atsaucās uz konferencē izplatīto komunisma represijas pieredzējušās filoloģijas doktores Dzintras Hiršas referātu Ģimeņu liktenis totalitārismā par traģisko un rūgto izsūtījuma laiku un ērkšķainām gaitām, veidojot savu dzīvi padomju sistēmā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atsaucoties arī uz personisko pieredzi, vēstnieks A. Sarkanis atzina, ka būtu ar cieņu jāatceras arī tās nedaudzās totalitārisma laiku amatpersonas, kas uzdrošinājās aizstāvēt represētos vai apdraudētos cilvēkus, saglabāt viņu cilvēcisko cieņu un nesalauzt likteni.

Vēstnieks akcentēja, ka apzinoties to, kas mūsdienās notiek tuvākā un tālākā pasaulē, joprojām nevaram apgalvot, ka totalitārisms kā sistēma vai tā recidīvi būtu aizgājuši vēsturē un uztverami vien kā pagātnes refleksijas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl