Latvijas vēstnieks Krievijā: Arī pēc vēlēšanām dialogs ar Krieviju būs apgrūtināts

0 Komentāru
Latvijas vēstnieks Krievijā: Arī pēc vēlēšanām dialogs ar Krieviju būs apgrūtināts
Foto: LETA

“Starp Krievijas politikas lietpratējiem un ikdienas parastam Krievijas pilsonim ir skaidrs uzvarētājs šajās vēlēšanās. Visi sagaida, ka tas būs Vladimirs Putins,” intervijā “900 sekundēm” sacīja Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

Vēstnieks norāda, ka Maskavā un citās pilsētās Krievijā var redzēt dažādus plakātus, kuros tiek uzsaukts, ka 18. martā ir jādodas balsot. Esot arī aģitācijas un karstas diskusijas televīzijā, bet Putins tajās nepiedalās.

“Viņš veic savus tiešos pienākumus un rāda, ka viņš strādā,” akcentē Riekstiņš.

Lielu lomu lielajā vēlētāju atbalstā spēlējot Krievijas varas centralizētie mediji. “Tur katru dienu rāda, kā Putins strādā. Un tas rada to tēlu,” turpina vēstnieks.

Runājot par Putina neseno paziņojumu par ieroču arsenāla stiprināšanu, Riekstiņš uzskata, ka tam ir divējāda nozīme. “Tā ir ziņa vēlētājiem, ka Putins pats personīgi ir rūpējies, lai šīs te ieroču sistēmas tiktu attīstītas. No otras puses, tā ir ziņa pasaulei, ka Krievija vēlas būt respektēta un atrasties pie lielā sarunu galda.”

Vēstnieks arī atzīst, ka nav gan zināms, cik daudz no šīm sistēmām vispār ir izstrādātas.

Krievijas piekoptā ārpolitikas stratēģija turpmākajos sešos gados visdrīzāk nemainīsies. “Pārskatāmākā tuvāko gadu nākotnē ir jārēķinās ar līdzšinējās politikas turpināšanos. Dialogs ar rietumiem kļūs saspīlētāks, ja vien netiks sagaidītas izmaiņas Ukrainas konfliktā – Minskas vienošanās ievērošana. Ja tas notiks, tad varam paredzēt, ka notiks atgriešanās pie pilnasinīga dialoga,” pauž Riekstiņš.

Vēstnieks domā, ka ir jāpagaida, kas notiks dažus mēnešus pēc vēlēšanām, proti, vai mainīsies prezidenta retorika. “Domāju, ka Latvija atrodas vispārējā Krievijas un rietumu attiecību kontekstā. Bet mēs esam arī kaimiņvalstis, mūsu attiecības ir daudzšķautnainas,” uzskata Riekstiņš, norādot, ka Latvijai un Krievijai ir dažādas sadarbības un ekonomiskās saites, pārrobežu projekti.

Saruna ar Māri Riekstiņu

0 Komentāru