Latvijas vēstnieks ASV: Nav pamata panikai par Trampa izteikumiem attiecībā uz Baltijas valstīm

Pievienot komentāru
Latvijas vēstnieks ASV: Nav pamata panikai par Trampa izteikumiem attiecībā uz Baltijas valstīm
Foto: LETA

Latvija ir izpildījusi savas saistības ar NATO, tāpēc nav pamata bažām par ASV prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa izteikumiem saistībā ar ASV palīdzēšanu Baltijas valstīm, ja tām nāktos saskarties ar militāru agresiju. Šādu viedokli LNT 900 sekundēm pauda jaunais Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

“Jāņem vērā, ka tā ir priekšvēlēšanu retorika. Pirms vēlēšanām ir jāieklausās katra politiķa vārdos, tomēr jāņem vērā, ka retorika mainās pēc kandidāta ievēlēšanas amatā,” norāda Teikmanis, norādot, ka Latvija ir izpildījusi savas saistības pret NATO.

“NATO līguma 5. panta saistības neviens nekad nav apšaubījis, jo šis pants ir viens no galvenajiem NATO pastāvēšanas garantiem. Šaubas var būt katram, bet svarīga ir rīcība. Velsas samits un tam sekojušais Varšavas samits stingri apliecināja, ka ASV un NATO ir un būs Eiropas drošības garants,” saka jaunais Latvijas vēstnieks ASV.

Viņš norādīja, ka Latvija paudīs savu nostāju par Trampa izteicieniem, tomēr tie nebūs obligāti skaļi paziņojumi – diplomātijai ir savas metodes.

Tāpat Teikmanis vērsa uzmanību uz faktu, ka ASV prezidents nav visuvarošs, jo daudzus izšķirošus lēmumus pieņem Kongress un Senāts.

Video